"Som presvedčený o tom, že v Paríži môžem ďalej futbalovo rásť, preto som sa rozhodol predĺžiť kontrakt. Budem sa snažiť podávať maximálne výkony a pomôcť klubu k zisku cenných trofejí," uviedol Mbappe, ktorý prišiel do Paríža z Monaca v auguste 2017 a pomohol mu získať štyri z piatich titulov v Ligue 1. Nazbieral 173 gólov a dostal sa na druhú priečku klubovej histórie za Edinsona Cavaniho, ktorý má na konte 200.
      

Mbappe oslávil podpis novej zmluvy ďalšími tromi presnými zásahmi a prispel k hladkému víťazstvu PSG nad FC Metz 5:0 v sobotňajšom stretnutí záverečného 38. kola Ligue 1. "Som veľmi šťastný, že zostávam v Paríži. Toto je moje mesto. Dúfam, že budem môcť pokračovať v tom, čo robím najradšej. V získavaní trofejí a vyhrávaní zápasov. To všetko s vami, fanúšikmi," vyhlásil po stretnutí  nahlas pred zaplnenými tribúnami.  
      

Parížsky klub síce získal v domácej súťaži desiaty  titul a vyrovnal sa na čele historickej tabuľky St. Etienne, no svojich priaznivcov si pohneval, keď Ligu majstrov opustil priskoro, už v osemfinále po neúspechu s Realom Madrid. V klube možno očakávať zmeny, určite už odchádza športový riaditeľ Leonardo. K výmene príde zrejme aj na trénerskom poste, hoci Mauricio Pochettino má kontrakt ešte na jeden ročník.    
      

Zotrvanie Francúza v PSG zanechalo trpkosť v radoch Realu Madrid, ktorý sa Francúza snažil intenzívne  získať. "Real vybojoval 13 titulov v Lige majstrov bez Mbappeho. Nebude nám chýbať," sebavedomo vyhlásil prezident fanúšikovskej asociácie Luis Caceres podľa AFP.