"Rokujeme s klubom a snažíme sa nájsť správne smerovanie pre moju i jeho budúcnosť. Ak podpíšem zmluvu, pôjde o dlhodobú spoluprácu. Musím si to nechať prejsť hlavou a uvedomiť si, čo chcem v nasledujúcich rokoch dosiahnuť. V Paríži som šťastný už od svojho príchodu. Fanúšikovia a vedenie mi vždy pomohli a za to im budem vďačný," povedal Mbappe po piatkovom triumfe 4:0 nad Montpellierom, na ktorom sa podieľal dvoma gólmi.
      
Dvadsaťdvaročný Mbappe prestúpil do PSG v roku 2017 z Monaca za 180 miliónov eur. V tom čase uprednostnil klub zo svojho rodného mesta pred Realom Madrid, ktorého záujem však stále pretrváva. "Viem, že sa budem musieť rozhodnúť v dohľadnej dobe. Nerobím to preto, aby som získal čas. Jednoducho nechcem podpísať novú zmluvu a po roku odísť. Ak položím pero na papier, bude to s úmyslom zostať v klube," povedal Mbappe.
      
Odchod Mbappeho a ani Neymara, ktorému sa taktiež končí zmluva v lete 2022, si nepripúšťa prezident klubu Nasser Al-Khelaifi. Minulý mesiac sa pre média vyjadril presvedčenie, že obe ofenzívne hviezdy v klube napokon zostanú.