Brazílska investičná spoločnosť DIS, ktorá mala nárok na 40 percent z celkovej prestupovej sumy, zažalovala Neymara, jeho otca, ktorý pôsobí ako hráčov agent, jeho matku, bývalých prezidentov FC Barcelona Josepa Bartomeua a Sandra Rosella, niekdajšieho šéfa Santosu Odilia Rodriguesa a ďalších predstaviteľov oboch klubov za údajné zatajenie skutočnej čiastky. Prokuratúra žiada pre Brazílčana pokutu 10 miliónov eur a dva roky odňatia slobody nepodmienečne, informovala agentúra AP.

Všetci obžalovaní na súde odmietli, že by sa dopustili protiprávneho konania. Neymar vypovedal na utorkovom pojednávaní len pár minút: "Všetko vybavuje môj otec. Do rokovaní som nebol zapojený. Podpísal som len to, čo mi povedal, aby som podpísal. V tom období som počul chýry, že o mňa majú záujem aj iné kluby, no mojím snom bolo hrať za Barcelonu. Nakoniec to bol buď Real Madrid, alebo Barcelona. Nasledoval som moje srdce a vybral som si práve Barcelonu."

Slová prezidenta Realu Madrid Florentina Pereza, ktorého si žalobcovia predvolali, prostredníctvom videokonferencie potvrdili, že klub mal záujem o podpis zmluvy s hráčom ešte pred jeho príchodom do Barcelony a že Madrid predložil ponuku vo výške 45 miliónov eur. Informovala o tom agentúra AP.