Nepríjemné udalosti nabrali rýchly spád pre argentínskeho krídelníka v druhom polčase ligového zápasu. Televízne kamery zachytili športového riaditeľa PSG Leonarda, ako komunikoval z tribúny s trénerom Mauriciom Pochettinom, aby okamžite vystriedal Di Mariu. Do jeho domu sa totiž počas zápasu vlámali zlodeji a z jeho manželky s dvomi dcérami si spravili rukojemníkov.

Zdrvený futbalista okamžite zamieril do šatne a v slzách opustil štadión. Di Mariovej rodine počas násilnej lúpeže išlo o život, no podľa informácií španielskeho denníka Marca z hororovej situácie vyviazli bez zranení. Tréner PSG priznal, že o situácii vedel už počas polčasovej prestávky a okolnosti zjavne otriasli aj hráčmi, ktorí prišli o vedenie a nakoniec prehrali 1:2. „Nie je všetko len o futbale a myslím si, že táto situácia vystihuje druhý polčas. Nie je to výhovorka, ale celá záležitosť sa podpísala na mojich hráčoch,“ priznal Pochettino. Di Maria nezažil podobnú situáciu prvýkrát, obeťou zlodejov sa stal aj v roku 2015, keď ešte hrával v Manchestri United.

Drámu zažil aj Marquinhos
Di Maria nebol jediným hráčom PSG, ktorý v nedeľu riešil podobné problémy. Obeťou zlodejov sa stali aj rodičia obrancu Marquinhosa, ktorých takisto prepadli v dome a lupiči ich držali ako rukojemníkov. Dráma mala takisto šťastný koniec bez zranení.