Sambia je prvý hráč z francúzskej Ligue 1, ktorý sa nakazil novým koronavírusom. Dvadsaťtriročného stredopoliara hospitalizovali s dýchacími problémami už v utorok, prvý test na COVID-19 mal negatívny výsledok, no druhý z piatka už potvrdil ochorenie. Následne ho uviedli do umelého spánku.

"V sobotu večer prišli z nemocnice pozitívne správy. Pacient dýcha bez pomoci prístrojov," informoval portál lequipe.fr. Montpellier už vo štvrtok informoval o tom, že jedného z jeho hráčov hospitalizovali, no neuviedol jeho meno a ani príčinu.

Vo Francúzsku sú prerušené všetky futbalové súťaže od 8. marca, vedenie Ligue 1 by chcelo obnoviť sezónu v júni. Všetko však záleží od rozhodnutia vlády. Pred Sambiom mal z futbalistov v krajine pozitívny nález Kórejčan Hyun-Jun Suk z druholigového ES Troyes. Informovala agentúra SID.

Vo Francúzsku evidovali v sobotu o 19.30 SELČ takmer 160-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 a vyše 22.000 mŕtvych. Celosvetovo je v 210 krajinách/územiach potvrdených už takmer 2,9 milióna prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 201.000 osôb.