Zábery Messiho obrovskej radosti aj sklamania Neymara TU

Vo finále na legendárnom štadióne Maracana v brazílskom Riu de Janeiro zdolala Argentína Brazíliu 1:0 gólom Angela Di Mariu z 22. minúty. Kapitán Argentíny Lionel Messi prelomil finálové prekliatie z veľkých turnajov a získal s "Albicelestes" prvú veľkú trofej. V predchádzajúcich štyroch dueloch ťahali dvojnásobní majstri sveta pod jeho vedením za kratší koniec.
      
Pre Argentínu je to prvý titul na Cope od roku 1993. Tohtoročný šampionát Južnej Ameriky sa mal pôvodne konať v Argentíne a Kolumbii  Dva týždne pred jeho štartom však Juhoamerická futbalová konfederácia CONMEBOL pristúpila k zmene dejiska. V Argentíne totiž zaznamenali  prudký nárast prípadov ochorenia covid-19 a Kolumbia prišla o úlohu spoluorganizátora pre protesty proti prezidentovi Ivanovi Duquemu.

Lionel Messi po stretnutí neskrýval veľké emócie: "Je to úplne šialené. Neskutočné, ďakujem Bohu, sme šampióni. Predtým som bol smutný, ale vedel som, že sa to niekedy musí stať. Cítil som, že Boh si pre mňa šetrí tento moment. Proti Brazílii, vo finále a v ich krajine." Tohtoročné majstrovstvá Južnej Ameriky sa niesli celé v znamení argentínskeho génia. Messi okrem turnajového zlata získal aj ocenenia pre najlepšieho strelca a hráča turnaja. Podľa odborníkov si vo výraznej miere dopomohol na ceste za siedmou Zlatou loptou pre najlepšieho hráča sveta za kalendárny rok 2021.