Dvojnásobný majster sveta bol svojho času neodmysliteľnou súčasťou podobných akcií, no z úvodu tohto týždňa absolvoval po dlhšom čase. „Pred takmer 30 rokmi boli tieto obrady súčasťou môjho života. Emócia, ktorú som v pondelok večer cítil, bola jedinečná. Od roku 2002 som nič podobné necítil. Bolo pre mňa obrovskou cťou vystúpiť na pódium a uctiť si môjho nebohého krajana Pelého,“ napísal Ronaldo na svojom facebookovom profile.

Vedľa koho usadili fenomenálneho Brazílčana, si pozrite v GALÉRII!

Pelé, ktorý zomrel 29. decembra minulého roku, bol preňho najväčší vzor. „Bol to hráč, ktorý predbehol svoju dobu. Kopal oboma nohami, skákal vyššie ako ostatní, ovládal loptu ako nikto iný, jednoducho, bol extrémne šikovný,“ pokračoval legendárny brazílsky futbalista, ktorý na galavečere zaujal miesto vedľa Lionela Messiho s jeho manželkou Antonelou.

Ronaldo zároveň nezabudol spomenúť, že Pelé stál pri ňom v jeho najťažších i najkrajších futbalových chvíľach života. „Bol pri mne v roku 2000, keď som si poranil koleno a taktiež v roku 2002, keď sme sa stali majstrami sveta. Nikdy nezabudnem na jeho objatia. Ďakujem ti, kráľ,“ zakončil svoj príspevok na sociálnej sieti.