Zverenci trénera Pavla Staňa mali katastrofálny prvý polčas, v ktorom od tretieho tímu uplynulej sezóny českej ligy inkasovali štyri góly. Prvé dva im strelil Miloš Kratochvíl, po jednom pridali kapitán Martin Doležal a slovenský legionár Jakub Považanec. V druhom dejstve znížil v 75. minúte Taofiq Jibril, ale v závere domáci korunovali výborný duel piatym gólom.

ČO POVEDALI PO ZÁPASE? 

Pavol Staňo, tréner Žiliny: "Boli sme pripravení na hru domácich, ale prišli rýchle góly po chybách. Z našej strany to v poli nebolo až také zlé, ale zápasy sa rozhodujú v boxe a tam sme dnes prepadli. Naopak, súper tam bol výborný a šance využil. Jablonec vyhral úplne zaslúžene. K postupovým šanciam, za stavu 4:1 to bolo ešte otvorené, ale ten piaty gól na konci bol úder pod pás. Taký je však futbal. Doma sa budeme snažiť dostať sa ešte do dovjzápasu a zdramatizovať to. Budeme sa to snažiť dohrať so cťou."
      
Petr Rada, tréner Jablonca: "Vstúpili sme dobre do zápasu, chceli sme súpera napádať a padli nám tam góly. Niektoré boli možno aj šťastné. Celé mužstvo hralo dobre. Veril som hráčom, preto som nerobil ani zmeny. Až na konci, keď už ubúdali sily. Chválim celý tím. O postupe nie je ešte rozhodnuté, je tam umelá tráva, stať sa môže všetko."