Pozrite si vybičované emócie po postupe Slovana v GALÉRII

Hostia z Bosny a Hercegoviny hrozili najmä v prvom polčase, keď mali viacero únikov a sľubných šancí. Belasých šokovali v predĺžení gólom na 1:1, ktorý ich posúval do skupiny. Všetko však zmenil gól domáceho Ramireza nožničkami v nadstavenom čase predĺženia, ktorý poslal zápas do penaltového rozstrelu. V ňom boli úspešnejší slovanisti.

„Dobre sme sa na Slovan pripravili. Zachytili sme začiatok zápasu, mali sme dosť šancí, čakali sme na chyby. Ale šance mal aj Slovan. To, čo sa dialo potom, bolo nádherné a preto je futbal najkrajšia hra na svete. Ďakujeme fanúšikom ktorí prišli, musíme ísť ďalej,“ hovoril po zápase tréner hosťujúceho Mostaru Sergej Jakirovič.

Podľa trénera Slovana Vladimíra Weissa st. by sa scenár tohto „filmu“ nehanbila ani legenda kinematografie. „Bol to fantastický zápas, ťažký od začiatku. Pri dvoch šanciach súpera nás podržal Aďo Chovan. Takýto scenár ani Hitchcock nenapíše. Ramirez dal dva krásne góly, za tie emócie si ľudia postup zaslúžili,“ komentoval odvetu Weiss.

V prípade vypadnutia nie je isté, že by Weiss pokračoval ako trénera Slovana Bratislava. Počas zápasu mu hlavou vírili aj tieto myšlienky. „V prípade nepriaznivého výsledku by som tu už možno nesedel. Ja som emotívny človek a všetko má svoje hranice. Aj majiteľovi klubu som hovoril, že ak by to nevyšlo, neviem, či by som mal silu pokračovať. Poznáte ma, aký som, ktovie, či by som tu ešte bol. Možno by som sedel doma pri manželke,“ hovoril Weiss po zápase a dodal, že Slovan postúpil z nemožného. „Niekedy som z toho všetkého dosť unavený. Toto mi ale dodáva obrovskú silu.“

Slovan zvládol streliť dôležitý gól v predĺžení aj v desiatich mužoch. V 118. minúte bol totiž vylúčený Džaba Kankava. „Trošku zbytočne sa nechal vylúčiť, ale on má neskutočný charakter. Verím mu. Za vás a za klub by dal aj život. Dotyčný protihráč mu urazil nebohú mamu. To sa nerobí,“ odhalil Weiss a doplnil, že provokácie od hostí sa niesli celým zápasom. „Urážali nás celý zápas, v tomto sú oni majstri sveta.“