Futbalisti Slovana Bratislava potvrdili papierové predpoklady a cez gibraltársky Lincolnom Red Imps postúpili do play-off Európskej ligy, v ktorom sa stretnú s gréckym gigantom Olympiakosom Pireus. Po výhre 3:1 na Gibraltáre však v domácej odvete s outsiderom nečakane remizovali.

Zápas ovplyvnilo vylúčenie domáceho krajného obrancu Rafaela De Marca, ktorý v 53. minúte po druhej žltej karte a nezmyselnom odkopnutí lopty mimo ihrisko putoval pod sprchy. Ešte väčšiu hrubicu vyrobil brankár Slovana Michal Šulla. V 90. minúte si pri rozohrávke od vlastnej brány nevšimol, že za ním stojí súperov hráč.

V momente, ako si loptu hodil na trávnik a chystal sa ju odkopnúť, tak mu ju útočník Lincolnu Red Imps Kike Gomez vypichol a poľahky vyrovnal na konečných 1:1. Obarených neostalo len 4688 fanúšikov na tribúnach, ale aj lodivod Slovana, ktorý mu na pozápasovej tlačovke absolútne nič nedaroval. ,,Takú primitívnu chybu si v tomto klube nemôže dovoliť nikto. Michal veľa nechytal, tak som mu dal šancu. Nemalo by sa to stať," zhodnotil jeho kiks tréner Vladimír Weiss starší.

Až tak tragicky nebral veľkú Šullovu chybu bývalý reprezentačný gólman Ladislav Molnár. „Asi by sa to nemalo stať tak skúsenému brankárovi, no ako vidíte, stane sa. Našťastie to nemalo pre Slovan fatálnu dohru v podobe vypadnutia s tímom z Gibraltáru, a tým pádom to treba trochu brať aj s humorom. Šulla sa z tejto chyby určite poučí, no rozhodne si zaslúži miesto v rubrike Frajer na záver,“ povedal pre Šport24.sk.