Slovanisti absolútne nezvládli duel vo Fínsku. Zápas skončil v riadnom hracom čase 0:0 a to môžu byť „belasí“ ešte radi, pretože brankár Dominik Greif chytil dva či tri čisté góly. Rozhodnutie neprinieslo ani predĺženie, v ktorom padli góly na oboch stranách. Na rad prišli pokutové kopy, ktoré zvládli lepšie domáci hráči Kups Kuopio a radovali sa zo senzačného postupu. „Len ťažko sa hľadajú slová. Je ťažké a frustrujúce vypadnúť takýmto spôsobom,“ povedal sklamaný autor jediného gólu Slovana Žan Medved.

Ten si uvedomuje, že herný prejav mužstva mal ďaleko od ideálu. Zároveň priznáva, že aj keď bolo počasie diametrálne odlišné ako na Slovensku, príčinu treba hľadať inde. „Podmienky boli náročné na futbal, najmä vietor veľmi komplikoval hru. Odmietam to však brať ako nejakú výhovorku. Pre oba tímy boli podmienky rovnaké. Všetci sa musíme zamyslieť a rozmýšľať nad tým, čo bolo zlé,“ dodal útočník slovenského majstra.

Pre Slovan Bratislava ide v tejto sezóne o druhé sklamanie v európskych súťažiach v rade. V 1. kole Ligy majstrov totiž vypadli po kontumácii v prospech faerského KÍ Klaksvík, keď boli členovia dvoch výprav pozitívne testovaní na koronavírus a miestne nariadenia nedovoľovali odohrať zápas. Náklady Slovana za obe vystúpenia v európskych súťažiach, za leteckú prepravu, ubytovanie a stravu, predstavujú sumu podľa našich odhadov vyše 110-tisíc eur.  

Funkcionári „belasých“ budú mať ešte väčší bolehlav, keď si zrátajú, o koľko peňazí prišli za vypadnutie z oboch európskych pohárových súťaží. Za účasť v 1. kole Ligy majstrov síce dostanú 280-tisíc eur, ale keďže nepostúpili do 2. kola, ale slovanisti iba prestúpili do 2. kola Európskej ligy, namiesto 380-tisícového štartovného dostali len 260 000 eur. Len v tomto prípade prerobili 120-tisíc eur. Za vypadnutie a neúčasť v 3. kole EL však stratili ďalších 280-tisíc, ktoré mohli ísť do klubovej pokladnice. Celkovo si tak Slovan namiesto 400-tisíc eur ušil poriadne veľkú košeľu hanby.