Slovenský majster sa po vypadnutí z Ligy majstrov presunul do Európskej ligy. Tam ho čaká s gibraltársky šampiónom, ktorého vyradil rumunský CFR Kluž. Ak "belasí" cez súpera z Gibraltáru postúpia do play-off EL ligy a následne vypadnú, budú mať istý postup minimálne do základnej skupiny novej Európskej konferenčnej ligy. Tomu sa z finančného hľadiska teší predovšetkým vedenie klubu.

Za postup do skupiny konferenčnej ligy Slovan zinkasuje 3 milióny eur. Pokiaľ sa im však podarí postúpiť do skupinovej fázy Európskej ligy, dostanú ešte o 600-tisíc viac. Kasa slovenského majstra obdržala nemalý balík už z pôsobenia v prvom a druhom kole Ligy majstrov. Slovan v tejto sezóne doposiaľ zarobil v pohárových súťažiach 660-tisíc eur.

Veľmi dobre sú na tom aj ostatné slovenské kluby, ktoré pôsobia tretej európskej pohárovej súťaži. Futbalisti Spartaka Trnava postúpili do v 3. Konferenčnej ligy, kde narazia na izraelský Maccabi Tel Aviv. MŠK Žilina s si zmeria sily s  kazašským Tobol Kostanaj. Oba doposiaľ zarobili 390-tisíc eur. Aj napriek tomu, že by vypadli v 3. kole, na účet im pribudne ďalších 230-tisíc eur. S európskou súťažou sa rozlúčila Dunajská Streda. DAC pípne na účet 390-tisíc eur.

Peniaze pre slovenské kluby v pohárovej Európe 

1. kolo Ligy majstrov 280-tisíc 

2. kolo Ligy majstrov 380-tisíc 

Skupinová fáza Ligy majstrov – 15,3 milióna eur 

3. kolo Európskej ligy 280-tisíc 

Postup do skupiny Európskej ligy – 3,6 milióna  

1.kolo Konfederačnej ligy 180-tisíc

2. kolo Konfederačnej ligy 210-Ttisíc

3. kolo Konfederačnej ligy 230-tisíc

Postup do skupiny Konfederačnej ligy – 3 milióna