V úvodnom stretnutí Slovan remizoval 1:1 na ihrisku súpera, keď neudržal vedenie a inkasoval gól zo štandardnej situácie. Práve na to upozorňuje tréner Weiss st. pre odvetou: "Nemôžeme robiť zbytočné fauly a dovoliť im rohy alebo centre. Práve z nich nám najviac hrozili v prvom zápase. Urobili sme dobrý výsledok, ktorý mohol byť aj lepší, keby sme zvládli koncentráciu celých 90 minút. Je to však ťažký súper s množstvom skvelých hráčov. Mali týždeň na prípravu a uvidíme, v akej zostave prídu do Bratislavy. Musíme hrať disciplinovane, čím si zvyšujeme šancu na úspech v stretnutí."
      

Slovan nemôže počítať v odvete s dlhodobo zraneným Dávidom Holmanom, ktorého čaká operácia. K dispozícii nebude ani Ibrahim Rabiu a Vladimír Weiss ml. "Belasým" sa v Európe darí viac vonku, kde vyhrali dva zápasy a v jednom remizovali. "Verím, že sa to zajtra otočí, napriek tomu, že budeme pod tlakom. Naším cieľom je postúpiť a hrať skupinovú fázu niektorej z európskych súťaží, pretože na domácu súťaž chodí omnoho menej divákov, ako na predkolá Ligy majstrov alebo Európskej ligy. Zajtra máme na to prvú šancu a verím, že to zvládneme," skonštatoval Weiss st., ktorý na stredajšej predzápasovej tlačovke vyzdvihol Giorgiho Čakvetadzeho. Podľa trénera sa dostáva do formy a určite pomôže tímu v ďalších zápasoch.
      

Slovan sa už stretol s Olympiakosom dvakrát, no obe konfrontácie vyšli lepšie gréckemu tímu. V minulej sezóne si doniesli "belasí" domov trojgólové manko, teraz remízu 1:1. Obranca Lukáš Pauschek verí, že sa im po prvý raz podarí prejsť cez tohto súpera a pomôžu aj diváci: "Teší nás záujem fanúšikov, ktorí sú dvanástim hráčom. Určite nás to viac namotivuje a pred vypredaným hľadiskom sa aj lepšie hrá. Olympiakos má svoju kvalitu, ale my sa musíme pozerať na seba a predviesť rovnako kvalitný výkon, ako v prvom zápase, kde sme hrali tímovo. Nálada v kabíne je dobrá, musíme ju už len preniesť na ihrisko. Našou ambíciou je postup."  
      

Olympiakos Pireus odohral v novej sezóne okrem prípravných zápasov len tri stretnutia v európskych súťažiach. Po vypadnutí v druhom predkole Ligy majstrov s izraelským Maccabi Haifa po výsledkoch 1:1 vonku a 0:4 doma odohral grécky tím už len úvodný súboj 3. predkola Európskej ligy so Slovanom.
      

"Hosťujúci Olympiakos nepožiadal o vstupenky pre svojich priaznivcov do sektora hostí, preto Slovan dal do predaja aj všetky sektory na D-tribúne. "Belasí" zároveň vyblokovali sektor C pre deti do 14 rokov, ktorí majú vstupenky zadarmo. Kapacitu obsadili väčšinou futbalové a športové kluby, no ešte je voľná polovica miest," povedal na stredajšej tlačovke Tomáš Schügerl, manažér pre médiá ŠK Slovan.