Predmetom celého sporu bol Glen Kamara, ktorý sa na jar dostal do slovnej potýčky s hráčom Slavie Praha Ondřejom Kúdelom. Za rasistické urážky dostal Kúdela od UEFAS 10-zápasový dištanc a prišiel o EURO. Pri dotyku Kamaru s loptou deti na tribúne bučali a pískali. Kamara zožal potlesk aj za žltú kartu a keď ho rozhodca Palabiyik v 75. minúte vylúčil, deti nadšene oslavovali. „Hráme proti rasistickému publiku. Pekná práca UEFA,“ posťažoval sa jeden z fanúšikov Rangers na Twittri. „Šokujúce rozhodnutie rozhodcu, ktorý ukázal obeti rasizmu červenú kartu,“ pridal sa ďalší. Olej do ohňa prilial aj právnik Aame Anwar, ktorý zastupoval Kamaru v prípade s Kúdelom: „Veril som, že zavretý štadión Sparty za ich rasistické urážky a pozvania desaťtisíc detí zaistí Glenovi Kamatovi a ostatným hráčom tmavej pleti ochranu pred rasizmom. Nestalo sa tak. Deti pokračovali v hanebnom urážaní.“

Správanie detí si všimli aj novinári zo škótska, ktorí na to dokonca upozornili trénera Stevena Gerrarda. Ten si vraj nič nevšimol. „Nič som nepočul, sústredil som sa na hru. Nech sa preveria dôkazy a rieši sa to, Ak sa to potvrdí, tak som z toho smutný a sklamaný,“ vyhlásil Gerrard.

Sparta zápas nakoniec vyhrala najtesnejším rozdielom 1:0, keď rozhodol slovenský obranca Dávid Hancko. Jeho gólovú hlavičku museli potvrdiť až rozhodcove hodinky. Lopta sa od žrde dostala za bránkovú čiaru. „Rudí“ si tak v skupinovej fáze Európskej ligy pripísali prvé víťazstvo a patrí im druhá priečka A-skupiny.