Vo štvrtom sa v Európskej lige uskutoční ďalší diel vyostrených duelov pražských klubov proti Glasgow Rangers. Tú odštartoval duel medzi Slaviou Praha a škóstkým tímom v minulej sezóne - český tím čelil obvineniam z rasizmu, Ondřej Kúdela sa údajný útok na Glena Kamaru dokonca dostal niekoľkozápasový dištanc. 

Pri domácom súboji Sparty s Rangers pred dvoma mesiacmi sa zase školáci na tribúnach mali posmievať a bučať na Kamaru, čo sa opäť nestretlo s pochopením Škótov. A vo štvrtok Glasgow privíta Spartu. "Nemyslím si, že medzi Rangers a Spartou bol v Prahe nejaký problém. Nechápem, prečo by som mal teraz očakávať problémy," odpovedal tréner Pavel Vrba na tlačovej konferencii pred zápasom.

Zaujímavosťou je, že pražský klub vydal pre svojich priaznivcov sprievodcu, ako sa správať počas návštevy Glasgowa. V ňom ich vyzýva, aby reprezentovali klub, jeho slávne meno, tradíciu a hodnoty. Zároveň ich varuje, aby neopúšťali centrum mesta a obliekli sa do klubových dresov či šálov až po vstupe na štadión. "Myslím si, že všetky kluby by mali vydať príručku pre svojich fanúšikov, aby sa naučili, ako sa majú správať," dodal Vrba.