Marinakis kúpil Olympiakos v roku 2010. Nie je len vášnivý prezident, ako ho nazval jeden z gréckych novinárov, ale obracia sa aj v biznise. Zarába v lodnom priemysle, jeho spoločnosť CORP vlastní približne 90 lodí, jednu z nich v roku 2014 zastavili pri gréckom pobreží, údajne sa v jej útrobách našli viac ako dve tony heroínu a navyše ilegálne prevážala 18 ton paliva. Marinakis bol obvinený z pašovania drog. „Tieto nezmysly šíria moji žiarliví kritici,“ ohradil sa.

Problémy mal aj o rok, keď bol vyšetrovaný za podvody v priebehu futbalových zápasov, vydieranie, vedenie zločineckej organizácie a spoluúčasť na vypálení pekárne, ktorá patrila jednému z rozhodcov. Po roku a pol boli obvinenia stiahnuté.

Marinakis v roku 2017 kúpil ďalší klub – druholigový anglický Nottingham Forest. K šéfovaniu dvoch klubov sa viaže kuriózna príhoda. Pred tromi rokmi mal Grék Panagiotis Tachtsidis prestúpiť práve z Olympiakosu do Nottinghamu, formality sa nepodarilo vybaviť včas počas prestupového okna. Marinakis teda dal hráčovi v prvom klube výpoveď, aby mohol zadarmo prestúpiť do Anglicka.

Termín zápasu

Zápas medzi Olympiakosom a Slovanom sa odohrá dnes o 21:00, vysielať ho bude TV Dajto.

Kto prestúpi do klubu, ktorému šéfuje grécky miliardár, musí sa pripraviť na tvrdú ruku. V sezóne 2018/2019 sa stal šampiónom Grécka PAOK Solún. Keď bolo jasné, že Olympiakos nemá šancu na titul, Marinakis zasiahol. Väčšinu tímu poslal na dovolenku, dal im pokutu 500-tisíc eur a povolal hráčov z juniorského tímu.

„Namiesto toho, aby som vám poprial peknú dovolenku, dúfam, že sa zadusíte. Nestojíte ani za toaletný papier, ktorý máme v tréningovom centre. Myslíte viac na pekné domy, v ktorých bývate, na svoje autá, ale o tím sa nestaráte. Platím vám milióny, aby ste mali všetko. Vyhodil som troch trénerov, ale mal som vyhodiť vás. Klub vybudujem od začiatku a bude to mužstvo, o akom snívame. Opustite klub,“ citovali médiá Marinakisov odkaz hráčom.

Problémy má Olympiakos aj teraz. Tréner Pedro Martins má k dispozícii najdrahší káder v dejinách Olympiakosu, klub však vypadol z Ligy majstrov už v 3. predkole, čo malo následky. Podľa portálu gazzetta.gr si obranca Rubén Semedo za svoj výkon nezahrá proti Slovanu. Vypadnutie totiž rozčertilo Marinakisa, ktorý po zápase zavítal do tréningového centra klubu. „Chybami ste pošpinili históriu tohto klubu. Odovzdávajte pre Olympiakos 110 percent, inak prídete o miesta,“ dvihol majiteľ varovný prst. Nič iné ako postup cez Slovan si teda nepripúšťa, inak bude v šatni Olympiakosu opäť divoko.

Lode, médiá, politika

Marinakis je v Grécku považovaný za jedného z najvplyvnejších mužov v krajine. Jeho majetok sa odhaduje na 1,8 miliardy eur, ovláda lodný priemysel, mediálnu spoločnosť a presadil sa aj v politike, keď bol zvolený za prvého člena mestskej rady mesta Pireus.

Pozvánka Slovana Bratislava na zápas: