Raków sa dostal do dvojgólového vedenia už v prvom polčase, keď stredopoliar Ivan Lopez najskôr v 30. minúte tečoval loptu za obranou Spartaka a v nadstavenom polčase skóroval z penalty po faule Bukatu. "Zapríčinil som penaltu, za to sa chcem spoluhráčom ospravedlniť," kajal sa skúsený stredopoliar.

Trnavčania už pred zápasom hovorili o silných stránkach súpera, vyzdvihovali najmä organizovanú hru a to sa potvrdilo aj na trávniku. "Vedeli sme, že budú hrať organizovane a ťažko sa budeme dostávať k ich bránke. Mali sme nejaké centre, ktoré sme s trochou šťastia mohli dotiahnuť do nejakého gólu. Mali sme momenty, keď sme boli lepší než súper. Do zápasu sme chceli ísť s cieľom uhrať čo najlepší výsledok do odvety, to sa nám, žiaľ, nepodarilo. Druhý zápas bude náročný, keďže proti nám stojí silné mužstvo. My si však stále veríme," poznamenal obranca Kristián Koštrna.

Aj Bukata si uvedomoval, že skóre 0:2 má pred odvetou v Poľsku ďaleko od výhodnej pozície. "Mrzí nás to, lebo to nie je dobrý výsledok do odvety. Hráči Rakówa zvíťazili zaslúžene, pretože dali dva góly, ale neboli lepší." Tréner Spartaka Trnava Michal Gašparík hráčov nabádal k agresívnejšiemu tlaku na bránku a podľa jeho slov to hráči splnili.

Zápas vo veľkej horúčave sa začal lámať po prvej prestávke, keď po 20 minútach zápasu poslal chorvátsky aribter Pajač hráčov, aby si doplnili tekutiny. "Dovtedy to bolo v poriadku, potom nastala zrejme ofsajdová situácia, po ktorej išiel Raków do vedenia. Keby bol VAR, možno by gól nebol uznaný. Myslím si, že sme v zápase neboli horší a určite nie o dva góly. Nedokázali sme však streliť kontaktný gól, hoci to "smrdelo" penaltou. My sme ťažké situácie riešili správne a po ľahších sme inkasovali," povedal Gašparík.

Trnavčania vedia, že odvetný zápas v Poľsku (štvrtok, 11. augusta) bude nemenej náročný. "Pôjdeme tam s cieľom zvrátiť vývoj dvojzápasu," dodal Bukata.