Špekulácie o návrate Jose Mourinha späť do Portugalska rozdúchal prezident Benfiky Lisabon Luis Felipe Vieria, ktorý sa v televíznom rozhovore priznal, že sníva o tom, aby Jose Mourinho pracoval pre jeho klub. "Kto by nechcel Mourinha?" povedal pre jednu z portugalských televízii.

Reakcia portugalského trénera na seba nenechala dlho čakať. Pre denník Correiro de Manha Mourinho možnosť návratu do portugalskej ligy jasne dementoval. "Nerád vytváram nejaké mediálne príbehy. Momentálne nemám záujem pracovať v Portugalsku. Pri všetkej úcte k veľkému klubu ako je Benfika a jej fanúšikom a prezidentovi, treba dodať dôležitú vec, že som oficiálne ani nebol oslovený", reagoval Mourinho.

Mourinho sa Portugalsku otočil chrbtom.
Mourinho sa Portugalsku otočil chrbtom.
Zdroj: beinsports.com

Mourinho je s Benfikou spätý, pretože práve v tomto klube začínal ako hlavný tréner. V roku 2000 vydržal na lavičke Čiernych orlov iba deväť zápasov. Po dobrých výsledkov požiadal o novú zmluvu, ktorú však nedostal a tak sám rezignoval.

To kde kontroverzný tréner po portugalských šumoch nakoniec skončí je zatiaľ stále otázne. "Je to veľká pocta, keď sa môžete vrátiť do klubu, kde ste v minulosti pracovali. Momentálne netrénujem a užívam si to, že sa o mne vôbec nehovorí. Aby to tak zostalo, tak bude najlepšie, keď nebudem rozprávať ani ja," dodal Mourinho pre portugalské periodikum Correiro de Manha.

Môže Vás zaujímať:

FOTO Hrozivý pohľad na najsexi tenistku sveta: Z krásky obluda!

Na kauzu Bokroš zareagoval aj bývalý reprezentačný kouč František Hossa: Kto je to Pospíšil?

FOTO Slovensko plače. Pod lavínou vo Vrátnej zahynul slovenský športovec