Moment zo zápasu Rangers proti Slavii, ktorý sa skončil výhrou hostí 2:0 poznačil moment, keď stopér Pražanov Ondřej Kudela niečo povedal so zakrytými ústami domácemu Glenovi Kamarovi. Len oni dvaja skutočne vedia, čo sa v onej chvíli odohralo. Jedna strana hovorí o rasistických urážkach, druhá je razantne odmieta. Od spomínaného osemfinálového momentu fínsky útočník mlčal a s médiami komunikoval len prostredníctvom právnika.

Po vyše dvoch týždňoch sa Kamara, ktorý mal byť dotknutý konečne rozhodol prehovoriť. „Cítim, že musím povedať svoju verziu príbehu a pravdu,“ uviedol v exkluzívnom rozhovore pre škótske periodikum ITV News Scotland. Stredopoliar Rangers začal vysvetľovať, ako došlo k incidentu. „Myslím, že tam kričal hráč Slavie na rozhodcu. Hovoril, aby niekoho vylúčil, alebo niečo také. Na mňa pritom skríkol "sh * t up" (drž hu * u). Tomu sa jeho spoluhráč, myslím, že s číslom 17 (pozn. red. - Lukáš Provod), zasmial,“ opisoval Kamara.

Vzápätí k nemu Kudela prišiel a niečo mu so zakrytými ústami pošepkal, čo odhalili aj kamery. Doteraz nie je známe, čo to presne bolo, pretože si rukami zakryl tvár. „Povedal mi: si opica, si k ** va opica a vieš to. V tom som reagoval a povedal, že on je rasista, on je rasista,“ uviedol svoju verziu Kamara.

Fínsky záložník Glasgowa Rangers v rozhovore opisuje, že nevedel ako sa mal v tej chvíli zachovať. „V ten moment sa mi hlavou preháňalo veľa emócií, hnevu, rozzúrenosť, poníženie. Celá moja rodina, priatelia, ktokoľvek to sledoval videli, že som bol ako malý chlapec. Nevedel som, ako sa cítiť. Bol som v bode, kedy som mal z naštvanie slzy v očiach. Takto som sa necítil ktovieako dlho. Bol to naozaj divný pocit,“ povedal Kamara.

Futbalistu Rangers si zastali a podporili spoluhráči z reprezentácie, fanúšikovia, ale napríklad aj hviezda Arsenalu Londýn Alexandr Lacazett „Keby som sa mohol do tej doby vrátiť, stopercentne by som odišiel z ihriska. Tréner sa ma snažil dostať z ihriska, ale bol som uzavretý do seba a nikoho som nepočul. Prechádzal som rôznymi emóciami a nepočúval som,“ doplnil sklamane Kamara pre ITV News Scotland.