Budú si v Rotterdame dlho pamätať, že ich slávny Feyenoord vypadol so slovenským Trenčínom?

Po týchto dvoch týždňoch o nás určite vedia. Pre náš klub s holandským majiteľom je to veľmi zaujímavé zadosťučinenie, pretože desať rokov sme pracovali pre podobný moment. Asi je v tom symbolika uspieť práve v Holandsku, za čo sme všetci v klube nesmierne šťastní.

Holandské médiá uznanlivo chválili hru Trenčína, dostalo sa aj vám niečo do uší, napríklad, od funkcionárov súpera?

Boli to normálne gratulácie, no uvedomujeme si, čo sa nám podarilo. Finančné zázemie sa nedá porovnať, to je každému jasné. Futbal je nádherný v tom, že na ihrisku peniaze nerozhodujú a ukáže sa, ako robíte futbal dlhodobo.

Bola to dlhá noc plná osláv?

S pánom majiteľom sme si dali po zápase pohár vínka a sme už nastavení na ďalšieho súpera. Za týždeň sa dokáže toho veľa zmeniť, život ide ďalej a futbal tiež.

Ako často vám zvoní momentálne telefón od rôznych agentov či zástupcov renomovaných európskych klubov?

Zvoní, to je jasné. Vieme, že situácia s našimi hráčmi sa po vyradení Feyenoordu rapídne zmení. V prvom rade chceme byť ostražití, aby náš tím mal naďalej svoju tvár a na druhej strane potrebujeme hľadať finančné zdroje na nový štadión i rozvoj klubu.

Radosť hráčov Trenčína na ihrisku Feyenoordu Rotterdam.
Radosť hráčov Trenčína na ihrisku Feyenoordu Rotterdam.
Zdroj: tasr

Viete garantovať, že do boja o skupinovú fázu Európskej ligy neodíde z Trenčína žiadny kľúčový hráč?

Nemôžem to s istotou sľúbiť. Sme blízko skupinovej fázy Európskej ligy a verím, že to zvládneme.

Môžete prezradiť, o koho je záujem?

Minimálne o štyroch hráčoch je veľký záujem. Bola to veľká bomba v Európe, keď sme vyradili Feyenoord po kvalitných výkonoch. Jednoznačne sa zvýšila trhová hodnota hráčov i postupný záujem z viacerých klubov, čo je logická vec vo futbale. Zatiaľ sú to iba prvé „oťukávačky“. Môžem potvrdiť, že okrem El Mahdiouiho (zaujíma sa Manchester City – pozn. autora) sú v kurze Mance, Čatakovič, Abdul i Šulek.