EXKLUZÍVNE ZÁBERY Z ODLETU FUTBALISTOV SLOVANA BRATISLAVA

Slovanisti odleteli do Fínska o 9:00. Na letisko Milana Rastislava Štefánika dorazili s dostatočným predstihom klubovým autobusom. Na predodletovú kontrolu sa dostali cez terminál všeobecného letectva, ktorý možno brať ako VIP vchod a bežní ľudia tadiaľ neprechádzajú. Úradujúci slovenskí šampióni prišli na letisko v dobrej nálade. Zaujímavou zmenou bolo, že na hlavách nemali rúška, ale veľké šatky, ktorými si chránili dýchacie cesty pred prípadnou nákazou.

Vydýchnuť si zdá sa konečne môžu aj funkcionári Slovana, pretože nariadenia fínskej vlády nie sú natoľko prísne, ako tie na Faerských ostrovoch, kde mali „belasí“ obrovské problémy s nakazenými členmi dvoch výprav a zápas 1. kola Ligy majstrov napokon ani neodohrali. Zistili sme, že Slovensko nie je pre Fínsko zaradené ako riziková krajina a vláda si nevyžaduje dokonca ani testy od osôb, ktoré k ním, z nie rizikových krajín pricestujú. Takisto pre ľudí z týchto krajín nie je povinná žiadna karanténa.

„Belasí“ sa však pred odletom napriek tomu museli otestovať na Covid-19, pretože smernica UEFA hovorí, že hráči a funkcionári sa pred odohratím zápasu musia preukázať negatívnymi testami, ktoré nie sú staršie ako tri dni. Slovanisti sa už teda môžu bez väčších strsov koncentrovať na štvrtkový zápas.

V Kuopiu by malo byť v stredu a vo štvrtok maximálne do desať stupňov Celzia a predpoveď avizuje dážď. Hrať sa bude na štadióne s umelou trávou a domáci sú navyše v dobrej forme, čo potvrdili štyrmi ligovými víťazstvami za sebou. Slovinský útočník Slovana Alen Ožbolt, ktorý má s fínskym futbalom skúsenosť verí, že ich to v ceste za postupom nemôže zastaviť. "Nemyslím si, že by mala zmena počasia či umelá tráva hrať významnú úlohu. Sme zvyknutí na všetko, pričom na umelej tráve sme odohrali už veľa zápasov, pričom naposledy sme na nej v súboji s Trenčínom boli úspešní. My nemôžeme riešiť okolnosti, musíme sa koncentrovať len na náš výkon a postup," vyhlásil.