Domáci futbalisti sa v stredovom kruhu pochytali okolo ramien, aby vyjadrili nesúhlas s trestom, ktorý dostal Kúdela ešte z duelu Európskej ligy proti Glasgowu Rangers. Obranca zošívaných mal totiž rasisticky uraziť Glena Kamaru a UEFA mu naparila 10-zápasový dištanc, hoci dodnes nikto netuší, čo futbalista Slavie v skutočnosti povedal hráčovi tmavej pleti do ucha. Ten ho navyše po stretnutí surovo napadol v útrobách štadióna a dostal stopku v úvodzovkách len na tri zápasy, z čoho bolo vedenie českého majstra priam rozčarované. 

Aj preto sa futbalisti Slavie rozhodli, že pred odvetou s Arsenalom na trávniku nepokľaknú, čím hráči upozorňujú na problém rasizmu. Útočník kanonierov Alexandre Lacazette sa však rozhodol, že zareaguje po svojom a kým jeho spoluhráči pokľakli už pripravení na svojich pozíciách, on prešiel do stredového kroku a kľakol si presne pred jedenástku Slavie a z kádra zošívaných nespustil zrak.

Lacazetta celá situácia zjavne aj nakopla k výbornému výkonu, pretože zverenci Mikela Artetu sfúkli českého majstra 4:0 a postúpili do semifinále. Francúzsky futbalista strelil dva góly a patril medzi najlepších hráčov na ihrisku.