Emócie sú neodmysliteľnou súčasťou futbalu, pričom každý z hráčov či trénerov ich dáva navonok inak. Svojský „štýl“ previedol vo štvrtok večer na Tehelnom poli kormidelník Slovana Vladimír Weiss, ktorý takmer celý odvetný duel s favorizovaným gréckym súperom prežil na nohách vedno so svojimi zverencami. Párkrát sa mu pritom podarilo vykročiť z vyhradeného priestoru, za čo si vyslúžil upozornenie štvrtého rozhodcu, s ktorým následne absolvoval niekoľko výmen názorov. Vyvrcholením jeho hašterenia bola pred koncom prvého polčasu žltá karta.

EXKLUZÍVNE zábery trénera Weissa z duelu s Olympiakosom Pireus si pozrite v GALÉRII!

Spúšťačom negatívnych emócii bola zrejme červená karta, ktorú v 26. minúte udelil hlavný arbiter Deniz Aytekin z Nemecka obrancovi belasých Vernonovi de Marcovi. „Nemal by som sa vyjadrovať k rozhodcom, ale tentoraz to urobím. Rozumnejší arbiter s citom pre hru by nás nechal žiť, no tento ho nemal. Určite to bol zákrok na žltú kartu, ale červenou nás vytrestal a prakticky nám nedal žiadnu šancu. Čo sa týka Vernona, aj som rozmýšľal, či ho postavím, ale nechcel som ho ako čerstvého reprezentanta nechať sedieť. Nič mu však nevyčítam. Dohrával súboj, na nekvalitnom trávniku, ktorý budeme musieť čo najskôr vymeniť, mu ušla noha,“ skonštatoval tréner Weiss.

Belasí však po viac než hodinovom oslabení napokon s vysoko favorizovaným súperom uhrali remízu a skúsený lodivod bol po stretnutí na svojich zverencov právom hrdý. „Pred zápasom som im povedal, aby hrali tak, že sa nebudú vedieť ráno postaviť na tréning a aby fanúšikovia odchádzali zo štadióna spokojní. Tí ich napokon vytlieskali, čiže moje želanie do bodky splnili. Myslím si, že chlapci podali najlepší výkon pod našim vedením a verím, že v tomto trende budeme pokračovať aj skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy,“ zaželal si Vladimír Weiss st.

Futbalistov Slovana čaká novovzniknutá Európska konferenčná liga, pričom iba za štart v skupinovej fáze pribudne belasým na konto 2,94 milióna eur. Za každú ďalšiu výhru zinkasujú 500-tisíc eur a za remízu 166-tisíc eur. Tím, ktorý obsadí v skupine prvé miesto, dostane 650-tisíc eur, druhý tím skupiny 325-tisíc eur, avšak oba dostanú ešte 300-tisícový postupový bonus za postup do šestnásťfinále. Za prípadnú účasť v osemfinále je ďalších 600-tisíc eur, v štvrťfinále 1 milión, v semifinále 2 milióny, za postup do finále 3 milióny a víťaz Konferenčnej ligy UEFA tento rok zinkasuje 5 miliónov eur.