FOTO z toho, ako to vyzeralo v Dunajskej Strede, nájdete TU!

Klub zo Žitného ostrova oslavuje historický postup do 3. predkola v druhej najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži. V MOL Aréne kvôli opatreniam zo strany UEFA tentoraz chýbali na tribúne fanúšikovia, ktorí sú povestným dvanástym hráčom futbalistov Dunajskej Stredy. Napriek tomu našli spôsob, ako fandiť svojim miláčikom a tí sa im po výbornom výkone okorenom postupom do ďalšej fázy nezabudli poďakovať. 

Za bránami dunajskostredského štadióna sa totiž zišli desiatky priaznivcov DAC, ktorých bolo dobre počuť aj v televíznom prenose. Početné skupinky fandili po celých 120 minút, keďže duel dospel až do predĺženia, v ktorom strelil víťazný gól moldavský útočník Ion Nicolaescu. Výhru pečatil ešte krajšou strelou Eric Davis. Po záverečnom hvizde sa celý tím presunul z trávnika k oploteniu a o radosť sa podelil s neúnavnými priaznivcami. 

Na oblohe sa objavil dokonca ohňostroj. „Som hrdý na tím, že sme dokázali vyrovnať v riadnom hracom čase a v predĺžení sme boli lepším tímom. Vyzerali sme lepšie fyzicky, čo sa ukázalo najmä v nadstavení. Asi som nezažil šialenejší zápas, budem si ho dlho pamätať,“ povedal obranca DAC Dominik Kružliak.