V Nyone sa tento týždeň stretlo niekoľko predstaviteľov najbohatších klubov Európy a ďalších futbalových funkcionárov, aby sa pozreli na to, ako vytrieskať z bohatej súťaže ešte viac peňazí. Podľa britského The Sun sa prišlo na riešenie, že viac financií by mohlo priniesť napríklad rozšírenie súťaže.

Nejde však o klasické rozšírenie z 32 účastníkov v skupinovej fáze na viac, ale rozšíriť by chceli súťaž mimo Európu. Proti Realu Madrid či Manchestru United by tak mohli nastúpiť juhoamerické kluby Boca Junior, River Plate či FC Santos. Tento formát by sa vraj mal stať ešte atraktívnejším pre televíznych fanúšikov. Z európskej Ligy majstrov by sa tak stala svetová súťaž.

Zmenám v Lige majstrov sa venuje aj Wall Street Journal, ktorý prišiel s ešte šokujúcejšími zmenami. Tie nepotešia menšie krajiny. Pre tie bude vraj ťažšie dostať sa do milionárskej súťaže. Plánované zmeny by vraj mali garantovať ekonomicky najsilnejším tímom, aby sa predstavili v skupinovej fáze aj bez toho, aby sa do nej kvalifikovali z národnej súťaže.

„Do Ligy majstrov by mohlo byť ťažšie sa dostať, ale aj vypadnúť. Rozhodne to budú mať menšie kluby ťažšie,“ píše Wall Street Journal. Jednou zo zmien by mohlo byť aj hrací čas. Zápasy Ligy majstrov by sa mohli presunúť zo stredu týždňa na víkend. A prečo zrazu takéto drastické zmeny a uprednostňovanie najbohatších klubov? Jednoduchá odpoveď. UEFA sa bojí, že megakluby si vytvoria vlastnú superligy. Aj na tomto poli sa už vraj udialo niekoľko rokovaní.

Mohlo by vás zaujímať: 

FOTO Opäť vystrkuje rožky: Najsexi rozhodkyňa dráždi s vyšpúleným zadočkom! 

FOTO Futbalistom spadla sánka: Keď sa na galavečere objavila dcéra slovenského trénera, nechápali! 

FOTO Najsexi biatlonistka odmietla erotickú ponuku: Toto telo chce vidieť celý svet nahé!