Futbalisti slovenského majstra vypadli z 1. predkola Ligy majstrov bez boja. Na pôde KÍ Klaksvík z Faerských ostrovov ani nenastúpili, pretože vo výprave Slovana bol najskôr pozitívne testovaný člen realizačného tímu a z druhého mužstva, ktoré následne priletelo, mal pozitívny výsledok jeden hráč. Hoci mal Slovan na severe Európy zdravých vyše 30 futbalistov, faerské úrady mu zakázali nastúpiť na zápas a toto rozhodnutie rešpektovala aj UEFA, ktorá duel skontumovala v neprospech nášho tímu. 

Iný postoj však zachovala pri rumunskom mužstve FCSB, ktoré vo štvrtok nastúpilo v 3. predkole Európskej ligy proti českému Libercu. Ešte niekoľko hodín pred výkopom však nebolo isté, či vôbec nazbiera 13 schopných hráčov, pretože až 15 futbalistov sa nakazilo ochorením COVID-19. UEFA však dala zápasu zelenú, ak domáci dokážu nazbierať potrebný počet futbalistov. To sa vedeniu podarilo doslova v hodine dvanástej a dokonca si pomohlo vypožičaním dvoch hráčov z konkurečného FC Hermannstadt.

FCSB tak zložil pozliepanú súpisku s osemnástimi hráčmi prakticky z celého Rumunska, na Liberec však nestačil. Česi vyhrali v Rumunsku 2:0 po góloch Júsufa a Rabušiča, no hostia po zápase krútili hlavami. „Neviem, či to najťažšie bol vlastne zápas. Skôr veci okolo, pretože sme nevedeli, či budeme hrať a proti komu. Súper mohol nastúpiť s dorastencami, čo by bolo pre nás jednoduchšie, ale namiesto toho si kúpil hráčov z rumunskej ligy,“ povedal pre isport.cz autor druhého gólu Michael Rabušic. Liberec v play-off EL čaká o týždeň na domácej pôde cyperský APOEL Nikózia.