České kluby dopadli v tohtoročnej edícii európskej ligy rovnako, ako tie slovenské. Pokým jediným slovenským klubom v pohárovej Európe ostal Slovan Bratislava, tým českým je Sparta Praha. Čierny deň pre české kluby započala Viktoria Plzeň. Tá napriek víťazstvu 2:1 po predĺžení nad  Royalom Antverpy nepostúpila. „Odohrali sme úžasné stretnutie, za výkon sa rozhodne nemusíme hanbiť. Viedli sme 2:0 a vypracovali sme si množstvo šancí. Dvakrát sme nastrelili brvno a dvakrát išli sami na brankára, mali sme 25 striel na bránku. Hráčom som za predvedenú hru poďakoval. Je obrovská škoda,“ povedal po zápase tréner domácich Pavel Vrba.

K vytúženému tretiemu gólu nedotlačil „Viktorku“ ani slovenský futbalista Patrik Hrošovský, pre ktorého to bol po vypadnutí posledný zápas v drese Plzenčanov. Pri emotívnej rozlúčke mu tlieskal celý štadión. „Až na konci stretnutia, keď sme inkasovali, som si začal uvedomovať, že sú to moje posledné minúty v plzenskom drese. Bohužiaľ, dopadlo to tak, že sme nepostúpili. Som vďačný za to, čo som tu zažil. Boli to krásne chvíle, na ktoré nikdy nezabudnem,” uviedol Hrošovský, ktorý smeruje do belgického Racingu Genk.

K vytúženému tretiemu gólu nedotlačil „Viktorku“ ani slovenský futbalista Patrik Hrošovský, pre ktorého to bol po vypadnutí posledný zápas v drese Plzenčanov. Pri emotívnej rozlúčke mu tlieskal celý štadión.
Zdroj: archív

S európskymi pohármi sa v tejto sezóne rozlúčil aj ďalší slávny klub našich západných susedov. Futbalisti Sparty Praha v odvete tretieho predkola Európskej ligy prehrali 1:2 s tureckým Trabzonsporom a po domácej remíze 2:2 do záverečného play off o miesto v základnej skupine neprešli. O víťazný gól tureckého celku sa v ôsmej minúte nastavenia postaral český obranca Filip Novák.

Skazu českých klubov dokonala Mladá Boleslav. Jej futbalisti prehrali doma odvetu 3. predkola Európskej ligy so Steauou Bukurešť 0:1 a po remíze 0:0 v Rumunsku do záverečného play off nepostúpili. O triumfe hostí rozhodol v prvej minúte nastavenia striedajúci Ionut Pantiru. Od 75. minúty Stredočesi hrali bez vylúčeného Antonína Křapka.