Písala sa sezóna 2005/2006, v osemfinále bol na pláne španielsko-anglický súboj Barcelony s Chelsea, ktorú trénoval práve Mourinho. Pripravený postúpiť cez Barcelonu mal Portugalčan sledovať súpera a pripraviť svojim hráčom pokyny, ktoré často prekročili hranicu fair-play. Mourinhove poznámky sa mali týkať individuálneho hodnotenia hráčov Barcelony, ale aj tímovej hry a slabín či predností súpera.

Mourinhove uniknuté poznámky:

-od minulého roka sa zlepšili v agresivite v ofenzívnom prechode, na druhej strane sú slabší v pozičnej hre. Sú viac závislí od kreativity Messiho s Ronaldinhom. Robia veľa chýb v 1. fáze, ale v tretej a štvrtej majú smrtiaci finiš vo všetkých situáciách. Neustále simulujú, aby získali priame kopy a pokutové kopy.

-Oleguer a Edmilson môžu byť ideálne ciele pre vysoký pressing. Edmilsona je dôležité nechať prebrať si loptu, a potom ho prekvapiť pressingom. Oleguerovi je potrebné nechať čo najmenej priestoru s loptou a donútiť ho k chybe.

Ak je možnosť faulovať Messiho, urobte to. Unikli údajné Mourinhove poznámky, tréner sa bráni
Zdroj: Július Dubravay

Individuálne slabiny Barcelony:

Oleguer – robí chyby s loptou, takže je ideálny ciel pre náš tlak. Defenzívne je slabý, nemá rýchlosť, má zlé časovanie.

Puyol – agresívny, ale veľmi emotívny. Keď fauluje, háda sa s rozhodcami, po provokáciách sa ide zblázniť. Má zlý pozičný zmysel a zlé vedenie defenzívy.

Marquez – lepší ako stredný záložník, než ako defenzívny. Náchylný na chyby, keďže chce vytvárať pekné 30-metrové prihrávky, ale pod tlakom odovzdá loptu súperovi. Predstiera kontakt tak, ako nikto iný.

Ronaldinho – Veľmi slabý prechod do obrany a slabá práca v defenzíve. Neustály simulant – ľahko padá.

Messi – Rýchly, ale príliš ľavonohý, s podobným správaním ako Ronaldinho. Ak je možnosť faulovať ho, je dôležité to urobiť mimo pokutového územia a čo najskôr, ako sa dá, keďže sa len nedávno zotavil zo zranenia. (už v predošlých poznámkach dopísané pri Messim jediné slovo: Fauly)

Mourinho sa bráni

Portugalský tréner razantne vyhlásil, že poznámky nie sú jeho, resp. že ich nerobil on. „Oficiálne reporty vždy robia analytici, asistenti, ale nie ja. Je mi ľúto, že sklamem tých, ktorí si myslia, že smo tento report písal ja, ale nie je to tak. Nie sú moje. Posledný report, ktorý som písal, mám doma. Bol som vtedy v Barcelone a ten report je zo sezóny 1999/2000."

Môže vás zaujímať:

Slovákom to na Futbalistovi roka natreli Česi: Manželka bez spodnej bielizne ukázala, čo nemala!

Slovenský moderátor dokonale zaskočil futbalovú hviezdu: Odíde Zuzana Čaputová do Španielska?

Prezident zobral na futbalový galavečer svoju novú priateľku: Pravda o ich vzťahu vás prekvapí!