Nemecký futbalový zväz (DFB) podľa piatkového vydania periodika Rheinischen Post oslovil v tejto otázke viaceré mestá z oblasti a sonduje ich záujem a možnosti. "Všetko je v procese riešenia. DFB skúma možnosti a kontaktoval mestá zo Severného Porýnia-Vestfálska a aj z ďalších častí Nemecka vrátane Düsseldorfu. Vieme si to predstaviť, ale ešte nič nie je hotové," povedal pre Rheinischen Post Michael Brill z mestského zastupiteľstva Düsseldorfu.

Finále Európskej ligy UEFA sa malo pôvodne uskutočniť v stredu 27. mája v poľskom Gdansku. Svetové médiá už dlhšie informujú, že Európska futbalová únia (UEFA) pre koronakrízu urobí zmeny vo formáte i dejiskách záveru Ligy majstrov a EL. Finále LM sa malo hrať v Istanbule, údajne sa súťaž dohrá v Lisabone. Novým dejiskom záveru EL má byť Nemecko, skloňoval sa Frankfurt nad Mohanom. Exekutíva UEFA rozhodne vo veci 17. júna.

Európsku ligu prerušili v marci v nedohranej osemfinálovej fáze, v súťaži sú ešte stále tri nemecké kluby Bayer Leverkusen, VfL Wolfsburg a Eintracht Frankfurt.