Postup si vybojoval aj Arsenal Londýn, rozhodla o tom jeho štvrtková výhra 3:0 na pôde nórskeho Molde v 4. kole B-skupiny. Medzi 32 tímov do vyraďovacej fázy postúpil aj bundelsigový Hoffenheim, ktorý zvíťazil v Liberci 2:0 v L-skupine.

"Kanonieri" majú na konte plný počet 12 bodov. O triumfe zverencov trénera Mikela Artetu rozhodli v druhom polčase góly Nicolasa Pepeho, Reissa Nelsona a Folarina Baloguna. V druhom zápase skupiny privíta od 21.00 SEČ írsky Dundalk rakúsky Rapid Viedeň.
Hoffeinheim mal v Liberci veľký tlak od úvodu, no prevahu korunoval až v 77. minúte, keď otvoril skóre Rakúšan Christoph Baumgartner. V závere duelu potom z penalty stanovil výhru hostí 2:0 z penalty Andrej Kramarič. V domácom drese odohral celý duel slovenský reprezentant Martin Koscelník, jeho krajan Jakub Hromada bol na lavičke náhradníkov. V druhom súboji skupiny triumfovala CZ Belehrad 2:0 na pôde Gentu a tiež už je takmer na 100 percent v jarnej vyraďovacej fáze. Duel viedol slovenský hlavný rozhodca Filip Glova.

Sparta Praha na Letnej zdolala v H-skupine aj vďaka gólu slovenského obrancu Dávida Hancka Celtic Glasgow 4:1. Škóti išli do vedenia, ale "rudí" vďaka Hanckovi a Lukášovi Julišovi ešte do polčasu výsledok otočili. Juliš pridal aj druhý gól a v nadstavenom čase spečatil rovnaký triumf ako v Škótsku Srdjan Plavšič. Škvrnou bolo ďalšie zranenie Hancka, ktorý musel v 67. minúte nútene vystriedať. V druhom stretnutí skupiny Lille doma remizovalo s AC Miláno 1:1 a vedie tabuľku s ôsmimi bodmi, Miláno má sedem a Sparta šesť bodov.

Do šestnásťfinále prenikol aj Leicester City, ktorému remízu 3:3 a potrebný bod na pôde Sportingu Braga zaistil v 90.+5 minúte Jamie Vardy.

Za postupom z C-skupiny vykročila aj Slavia Praha víťazstvom 3:1 v Nice. Už v 15. minúte otvoril skóre Ondřej Lingr prekrásnou strelou do ľavého horného rohu domácej brány. V druhom polčase domáci po chybe brankára Slavie vyrovnali, ale o pár minút dostal "zošívaných" opäť do vedenia Peter Olayinka a skóre uzavrel Abdallah Sima. V druhom súboji skupiny Leverkusen vyhral doma nad Hapoelom Beer Ševa 4:1 a spolu so Slaviou je s 9 bodmi na čele tabuľky.

Omonia Nikózia bez suspendovaného útočníka Michala Ďuriša prehrala v E-skupine v Granade 1:2. Za hostí odohral celý zápas obranca Tomáš Hubočan. SSC Neapol doma zdolal Rijeku 2:0, slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka nastúpil v 69. minúte. Neapol vedie tabuľku F-skupiny s 9 bodmi. Lech Poznaň prehral v D-skupine v Liege 1:2, za hostí nastúpil v 78. minúte Ľubomír Šatka.