VIDEO Repríza finále Ligy majstrov skončila pre Juventus hanbou: Ronaldov gól ako z inej planéty!

V úvodnom štvrťfinálovom zápase Ligy majstrov 2017/2018 zvíťazili futbalisti Realu Madrid na pôde Juventusu Turín presvedčivo 3:0. Dva góly obhajcu trofeje strelil Cristiano Ronaldo, skóre uzavrel Marcelo. V druhom utorkovom súboji Bayern Mníchov otočil skóre a na pôde FC Sevilla vyhral 2:1.

V repríze finále z minulej sezóny v Turíne prvýkrát gólovo udreli hostia po tom, ako už v 3. minúte do Iscovho centra vložil pohotovo nohu Ronaldo - 0:1. Portugalský útočník sa ako prvý hráč v histórii strelecky presadil už v desiatom zápase Ligy majstrov za sebou a "biely balet" vďaka nemu vstúpil do zápasu bravúrne. Dybala mal onedlho na kopačke vyrovnávajúci zásah, ale jeho pokus Ramos obetavo zblokoval na roh.

Juventus pôsobil po inkasovanom góle aktívnejším dojmom, v 23. minúte sa Higuain pretlačil do koncovky cez Carvajala, ale Navas vytiahol reflexívny zákrok. Real hrozil z kontier, predovšetkým však bol prinútený brániť tesný náskok. V 36. minúte sa mohol postarať o jeho zvýšenie Kroos, ktorý delovkou opečiatkoval brvno. V závere prvého polčasu sa hráči Juventusu dožadovali jedenástky, ale Dybalov pád turecký rozhodca Cakir "odmenil" žltou kartou.

V 50. minúte Ronaldo po akcii Benzemu krížnou strelou iba o centimetre minul bránku domáceho tímu. Na opačnej strane Ramos famózne dirigoval obranu Realu, v 55. minúte však po faule na Dybalu dostal žltú kartu, ktorá pre kapitána rekordného 12-násobného víťaza európskeho pohára číslo jeden znamená stop v odvete. V 64. minúte nedorozumenie Chielliniho a Buffona nepotrestal striedajúci Vazquez, ale rýchla akcia pokračovala a na jej konci boli fenomenálne Ronaldove nožničky, ktoré si vyslúžili aplauz na otvorenej scéne - 0:2.

Následný Dybalov zásah kopačkou do brucha Carvajala a červená karta pre argentínskeho útočníka zmarili nádej talianskeho šampióna pomýšľať na priaznivý výsledok pred odvetou. V 72. minúte Marcelo spečatil jasný triumf hostí, ktorí mohli ešte prikrášliť výsledok.

Liga majstrov - 1. zápasy štvrťfinále:

Juventus Turín - Real Madrid 0:3 (0:1)

Góly: 3. a 64. Ronaldo, 72. Marcelo. Rozhodoval: Cakir (Tur.), ŽK: Bentancur, Dybala - Ramos, Kovačič, ČK: 66. Dybala (Juventus) po 2. ŽK

Juventus: Buffon - De Sciglio, Barzagli, Chiellini, Asamoah (69. Mandžukič) - Khedira (75. Cuadrado), Bentancur - Costa (69. Matuidi), Dybala, Alex Sandro - Higuain
Real: Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - Modrič (82. Kovačič), Kroos, Casemiro, Isco (75. Asensio) - Benzema (59. Vazquez), Ronaldo

FC Sevilla - Bayern Mníchov 1:2 (1:1)

Góly: 32. Sarabia - 37. Navas (vlastný), 68. Alcantara. Rozhodoval: Orsato (Tal.), ŽK: Correa, Pizarro - Ribery, Bernat, Müller

Sevilla: Soria - Navas, Kjaer, Lenglet, Escudero - N'Zonzi, Pizarro - Sarabia, Vazquez, Correa (78. Ramirez) - Ben Yedder (80. Muriel)
Bayern: Ulreich - Kimmich, Boateng, Hummels, Bernat (46. Rafinha) - Martinez - Müller, Vidal (36. Rodriguez), Alcantara, Ribery (79. Robben) - Lewandowski