S alkoholizmom bojovali v rodine portugalského futbalistu od začiatku. Otec útočníka Juventusu následkom nadmerného konzumovania alkoholu podľahol a nikdy nevidel svojho syna dobíjať futbalový svet. Aj z toho dôvodu Cristiano nikdy alkohol nepil, otec mu bol dostatočne odstrašujúcim príkladom.

S rovnakými démonmi bojoval od neskorších deväťdesiatych rokoch aj starší brat Cristiana Ronalda Hugo. Okrem alkoholu bol závislý aj na drogách. Cristiano Ronaldo sa ďalej na svojho staršieho brata nevydržal pozerať. Nedokázal žiť s faktom, že jeden z jeho najbližších ľudí si dennodenne ničí život.

Päťnásobný víťaz Zlatej lopty pre najlepšieho futbalistu na svete uzavrel so svojim bratom stávku. "Ak zvíťazíme vo finále Ligy majstrov proti Juventusu, navždy sekneš s alkholom a drogami," znela ponuka Cristiana pred záverečným zápasom LM v roku 2014. "Biely balet" si s Juventusom poradil výsledkom 4:1, Cristiano strelil 2 góly a po zápase okamžite utekal za svojim bratom, ktorému povedal, že svoju časť dohody splnil, teraz je na rade on.

Hugo ponuku prijal a od finále Ligy majstrov v Cardiffe sa žiadnej omamnej látky nedotkol. V súčasnosti pracuje v múzeu Cristiana Ronalda, trávi so svojim hviezdnym bratom veľa času, chodia na spoločné dovolenky a často sa navštevujú.