Tréner švédskej futbalovej reprezentácie Janne Andersson sa stretol vo štvrtok v Miláne so Zlatanom Ibrahimovičom. Hlavnou témou ich rozhovoru bol prípadný návrat 39-ročného kanoniera milánskeho AC do národného tímu.

"Keď sa Zlatan svojím vyjadrením naklonil k možnosti návratu do reprezentácie, bolo mojou povinnosťou stretnúť sa s ním čo najskôr a zistiť podrobnosti. Som rád, že sa nám podarilo hovoriť spolu v relatívne krátkom čase. Bolo to veľmi príjemné stretnutie. Povedali sme si, že v debatách na túto tému budeme pokračovať," vyhlásil Andersson, ktorého na pracovnej ceste sprevádzal generálny sekretár Švédskeho futbalového zväzu Hakan Sjöstrand.

Ibrahimovič pred pár dňami priznal, že mu chýbajú zápasy v drese "troch koruniek" a svoju účasť na budúcoročnom EURO necháva otvorenú. Reprezentačnú kapitolu uzavrel po majstrovstvách sveta 2016, no pre švédsky denník Aftonbladet v rozhovore po dvanástom triumfe v ankete o najlepšieho futbalistu Švédska, pripustil zmenu názoru. "Keď sa ma pýtate, tak budem úprimný. Chýbajú mi zápasy v reprezentácii. Nie je to žiadne tajomstvo," povedal "Ibra" podľa agentúry AFP. "Komu to nechýba, ten už kariéru ukončil a ja stále hrám." Na priamu otázku, či by prijal pozvánku od trénera Janneho Anderssona, odpovedal opatrne: "Dajte mi čas, musím si to premyslieť."

Ibrahimovič strelil za Švédsko 62 gólov v 116 zápasoch a po návrate do Európy je stále vo skvelej forme, keď s desiatimi gólmi vedie tabuľku strelcov talianskej Serie A. Jeho návrat do národného tímu by sa výrazne dotkol aj slovenského futbalu. Švédi sú spoločne so Španielmi a Poliakmi súpermi Slovákov na EURO 2020. Informovala agentúra DPA.