Tréner futbalistov Manchestru United Ole Gunnar Solskjaer sa zastal svojich zverencov Paula Pogbu a Amada Dialla za podporu Palestíny. Obaja hráči po utorkovom zápase Premier League s Fulhamom (1:1) vytiahli palestínsku vlajku na podporu arabskej krajiny v prebiehajúcom konflikte s Izraelom.

Podľa nórskeho kormidelníka majú právo na vlastný názor a dokonca je presvedčený, že je dôležité, aby hráči sledovali aj iné veci ako futbal. "Máme hráčov z rôznych kútov sveta, rôznych kultúr a musíme rešpektovať ich pohľad, ak majú iný názor ako niekto iný. Ak moji hráči myslia aj na iné veci ako futbal, je to pozitívne," uviedol Solskjaer podľa agentúry AFP.

Ako príklad uviedol Marcusa Rashforda, ktorý sa dlhodobo angažuje v charitatívnej činnosti a za svoju iniciatívu v boji proti detskej chudobe dostal vyznamenanie Rad britského impéria.

Pogba a Diallo nie sú prví hráči, ktorí sa postavili na stranu Palestíny. Už predtým vyjadrili svoj postoj Angličan Hamza Choudhury a Francúz Wesley Fofana či Egypťan Mohamed Elneny. "Musíme rešpektovať ich odlišný názor. Majú na to právo," dodal Solskjaer.