Túto príležitosť budú mať zverenci trénera Jindřicha Trpišovského vďaka víťazstvu 3:1, ktoré dosiahli v sobotnom stretnutí 1. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy na pôde Baníka Ostrava.

"Zápas s Plzňou bude ako mečbal pri vlastnom podaní," pomohol si Trpišovský tenisovým žargónom. Jeho tím má na čele tabuľky deväťbodový náskok pred Plzňou a na dosah zisk šiesteho titulu v ére samostatnosti najvyššej českej súťaže po rokoch 1996, 2008, 2009, 2017 a 2019. Ak "zošívaní" v stredu uspejú proti mužstvu slovenského kouča Adriana Guľu, bude sa v Edene po roku opäť oslavovať.

Jindřich Trpišovský.
Jindřich Trpišovský.
Zdroj: Profimedia

V Ostrave predviedli hostia kvalitný a dominantný výkon, o ich góly sa postarali David Zima, Jan Bořil a Petar Musa. "Aj keď tam boli nejaké krízové momenty, napríklad v prvom polčase, keď nám pomohol Kolář, ktorý chytil hlavičku Potočného. Celkovo som však s výkonom spokojný. Snažili sme sa sústrediť na našu hru, aby bola plynulejšia. Bol to dobrý futbal, nechýbali gólové šance na oboch stranách," zhodnotil Trpišovský duel s Baníkom, na ktorého pôde triumfovala Slavia po piatich rokoch.

Vlaňajší štvrťfinalista Európskej ligy UEFA má po sobote majstrovský osud vo vlastných rukách a jeho oslavy nechce v žiadnom prípade odkladať. "Môžeme rozhodnúť, zápas s Plzňou bude titulový. Budeme na hráčov apelovať, aby nadviazali na výkon z predošlého zápasu proti Plzni. Pred súbojom s Baníkom nám veľmi pomohol týždeň voľna, odrazilo sa to na našom výkone. Urobili sme ďalší krok a teraz to môžeme celé dotiahnuť do konca, aj keď vieme, že to bude veľmi ťažké. Plzeň okrem jedného  zápasu všetko vyhrala, vedie jarnú tabuľku, máme k nej obrovský rešpekt. Ale tú šancu nechceme premárniť," citoval kouča Slavie portál idnes.cz.