Karviná zdolala Jihlavu 2:1, a keď tento fakt pripomenul redaktor Strakovi, dočkal sa nečakanej odpovede. „Víťazstvo asi ťažko, nie?“ reagoval Straka a po pár zmätených výrazoch z ničoho nič spustil ešte zmätenejšie hodnotenie zápasu.

„Bohužiaľ, našimi chybami sme dostali súpera na koňa, bol to herný kŕč. Nehrali sme, čo sme chceli. Bolo vidieť, že je to barážový zápas, ktorý má svoje špecifiká. Je to na dva zápasy a ja dúfam, že to v Jihlave zvládneme. Bude to veľmi ťažké, ale nádej zomiera posledná, takže ideme ďalej,“ hodnotil Straka po víťazstve.

František Straka netušil, že jeho tím vyhral.
František Straka netušil, že jeho tím vyhral.
Zdroj: repro foto ČT Šport

Keď mu redaktor dával ďalšiu otázku, na Strakovi bolo vidieť, že ho absolútne nevníma. Na prstoch rúk si počítal góly, ktoré padli v zápase, novinárovi následne ukázal dva a dva. „Bolo to 2:2 a nie 2:1,“ povedal Straka a presvedčivo to ešte zopakoval.

V momente, ako mu redaktor Českej televízne pripomenul, že vyrovnávajúci gól Jihlavy na 2:2 neplatil, sa Straka konečne dostal na správnu vlnu. „Aha, to bolo z ofsajdu! Vôbec som to nezaregistroval. Myslel som si, že to bol gól," dodal Straka.

Môže vás zaujímať:

Vladimír Poór: Slová majiteľa Spartaka Trnava! Takto som to robiť nikdy nechcel!

Prezident Realu túži po Hazardovi: Nastala správna chvíľa na jeho príchod

Hapal nominoval 29 hráčov, po zápase s Jordánskom škrtne šiestich: Chceme niektorých pošetriť

Tomáš Řepka nastúpil do väzenia: Vitaj v pekle, kričali naňho väzni!