Haraslína na dva a pol mesiaca vyradilo z hry zranenie kolena. Záver jesene však stihol, v poslednom zápase strelil jediný gól zápasu Sparty proti Českým Budějoviciam. „Je škoda, že sa jesenná časť končí. Určite ma to mrzí. Je jedno, kto dá gól. Dôležité je, aby sme vyhrávali a doťahovali sa na prvé dva tímy, ktoré máme pred sebou,“ cituje isport.blesk.cz Haraslína po vydarenom zápase.

Slovenský ofenzívny futbalista prišiel do Sparty z talianskeho Sassuola na jeseň 2021, vtedy najskôr na hosťovanie. Okamžite sa uviedol skvelou formou, na jar minulej sezóny sa však jeho forma vytratila. Sparta napriek tomu uplatnila opciu na trvalý prestup, čo vyvolalo u fanúšikov rôzne reakcie. Teraz však Haraslín ukázal, čo v ňom je.

„Pripomínal mi znovu toho hráča z obdobia, keď prišiel do Sparty. Pokiaľ sa mu budú vyhýbať zranenia, ešte nepovedal posledné slovo,“ komentoval Slovákov výkon proti Českým Budějoviciam v štúdiu O2 TV Sport expert Zdeněk Ščasný.

„Posledné zápasy sú z jeho strany veľmi dobré, o dosť lepšie, ako boli doteraz. Hrá tak, ako očakávame. Menšie ospravedlnenie pre jeho slabšie výkony mohli byť dlhšia pauza a zranenie. Musíme však mať na neho veľké nároky. Snáď ho nebudete po zápase príliš chváliť,“ hovoril o Haraslínovi tréner Sparty Brian Priske.

Poslednou vetou naznačil, čo na slovenského reprezentanta platí a čomu sa treba vyvarovať. „Na Šula musíte neustále tlačiť, strážiť ho viac ako ostatných hráčov. Musíme mať od neho neustále čo najvyššie očakávania. V šatni je to dobrý chlapec s dobrou mentalitou, ale musíme nad ním skrátka držať bič.“

Vďaka Haraslínovmu gólu sa Sparta dostala na hranicu 32 získaných bodov. Pražskému klubu patrí po šestnástich zápasoch v lige tretie miesto. Na mestského rivala Slaviu na druhom mieste stráca päť a na prvú Plzeň sedem bodov.