Úspešnému českému odborníkovi akoby v poslednom období došiel dych, čo sa prejavuje na neuspokojivých výsledkoch Vikoriánov. Okrem toho sa povráva, že Vrba už dlhší čas nevie nájsť spoločnú reč s vedením klubu a tak je jeho predčasný odchod vlastne  vyslobodením pre obe strany. Podľa informácií Šport24.sk je najhorúcejším kandidátom na uvoľnený post slovenský kouč Adrián Guľa.

Dni Pavla Vrbu v Plzni sú už vraj zrátané.
Dni Pavla Vrbu v Plzni sú už vraj zrátané.
Zdroj: Chaloupka Miroslav

Ten by sa však musel najprv dohodnúť s vedením SFZ na predčasnom ukončení spolupráce u reprezentačnej „dvadsaťjednotky“. „V tom by nemal byť žiadny problém. Najneskôr v utorok sa to však musí doriešiť, lebo na druhý deň treba nominovať hráčov na januárový reprezentačný tréningový kemp do Turecka,“ prezradil nám dobre informovaný zdroj. Skúšali sme sa spojiť aj so samotným Adriánom Guľom,  do konca uzávierky sa nám to nepodarilo. Podľa informácii mal včera odletieť do Londýna, kde si okrem iného mal pozrieť ligové stretnutie Chelsea s Bournemouthom.

Kde skončí Vrba?

Český tréner si zrejme na chvíľu od futbalu oddýchne, aby načerpal nové sily, ale určite sa nestratí. Nie je vylúčené, že po prípadnom neúspechu slovenskej futbalovej reprezentácie v baráži o postup na EURO 2020 sa stane jedným z kandidátov na post trénera A tímu Slovenska. Na klubovej úrovni sa hovorí o bulharskom Razgrade.