Štatistiky hovoria za všetko. Hrošovský na jeseň vynechal za Plzeň len dva zápasy a to v Mol Cupe proti slabším súperom. V skupinovej fáze Lige majstrov dotiahol Viktoriu s kapitánskou páskou na ruke na tretie miesto zaručujúce jarnú účasť v Európskej lige. Po deviatich rokoch na juhu Čiech prišiel pre Patrika čas posunúť sa ďalej.

Nahlas sa začalo hovoriť o záujem z celej Európy. Veď, kto dá gól Realu Madrid na Štadióne Santiaga Bernabeua, tak o toho stúpne záujem niekoľkonásobne. Rodák z Bojníc nie je žiadnou výnimkou. Podľa španielskeho AS sa o neho začali zaujímať nemecký Stuttgart či anglické celky Southampton i West Ham. Najbližšie mal vraj West Ham, i keď Plzeň všetky správy poprela.

„Ak by som sa dostal do Premier League, bol by to splnený sen. Je to jedna z najlepších líg na svete a nikdy som si nemyslel, že by som to mohol dotiahnuť až tak ďaleko,“ povedal pre český denník Sport Hrošovský.

Lenže zimné prestupové obdobie sa blíži ku koncu a Hrošovský sa stále pripravuje s Plzňou. Ak by sa aj v najbližších dňoch nič neupieklo, tak Patrik nebude sklamaný. Na duši ho hreje pocit z pozície, ktorú si vybudoval v šatni Viktorie. „V septembri budem mať 27 rokov. Dalo by sa povedať, že je to najvyšší čas posunúť sa niekam. Posledné dva roky sa stále niečo špekuluje, stále ma niekto sleduje, ale zatiaľ sa nič neudialo,“ dodal Patrik.

Hrošovský má pred jarou v Plzni ešte nedokončenú robotu. Mužstvo sa po jeseni nachádza na druhom mieste tabuľky so štvorbodovou stratou na Slaviu Praha. V šestnasťfinále Európskej ligy ich čaká Dinamo Záhreb.

Mohlo by vás zaujímať: 

Ups, nehoda. Sexi športovkyni v priamom prenose spadli nohavičky: Celý svet obdivuje jej pýchu!

Toto o Dočolomanskom či Chudíkovi nikto netušil: Veľké odhalenia po smrti slávnych osobností! 

Cibulková to schytala za ceny vo vlastnej akadémii: Slovenská tenistka vracia rodičom úder!