„Slovenský Kanté. Tímový, neúnavný, húževnatý, šikovný, obratný. Rozohráva, bráni, útočí, Je to typologicky podobný futbalista ako francúzsky majster sveta z Chelsea,“ zložil mu poklonu iDnes.cz. Odborníci a zhodujú -  je nenahraditeľný. Takýto typ hráča v českej lige nie je.

Plzeň sa na jeho výkon mohla spoľahnúť aj vo štvrtok, keď sa snažila zmazať jednogólové manko z prvého zápasu. Behal, nahrával, tlačil sa do zakončenia. Po jeho dvoch rozohrávkach sa Limberský a Havel dostali do tutoviek. Limberský to napálil do brvna, Havel zas do žrde. Nakoniec Plzeň zápas vyhrala 2:1, ale až po predĺžení. Ďalej idú Belgičania.

„Je to trpká rozlúčka, chcel som sa rozlúčiť postupom do skupiny. Nevyšlo to. Na angažmán v Plzni budem spomínať len v dobrom – vyhrali sme tituly, hráli Ligu majstrov aj Európsku ligu. Skvelé spomienky,“ povedal dojate pre klubový web Patrik.

Transfermarkt.com ho v minulej sezóne vyhlásil za najdrahšie hráča českej súťaže. Jeho hodnota sa pohybuje na 6,5 milióna eur. Genk zvádzal o neho ťažkú bitku. Plzeň si svoj klenot poriadne cenila. Nakoniec odchádza za nadštandardných podmienok.

Aj keď sa do základu Plzne musel prebojovať cez tri hosťovania, tak nakoniec odohral za juhočeský klub 213 zápasov a strelil 13 gólov. Nezabudnuteľný aj do siete Realu Madrid. Nakoniec sa vyprofiloval na kapitána tímu a miláčika fanúšikov. 

„Chcel by som poďakovať za tie krásne roky. Podpora bola vždy veľká a ja naďalej zostanem aspoň fanúšikom Viktorky . Na tie roky, ktoré som tu zažil, nikdy nezabudnem,“ poďakoval sa fanúšikom, ktorý po zápase proti Antverpám dlho skandovali jeho meno.

V piatok ráno si už Patrik v šatni balil kopačky a lúčil sa s realizačným tímom. Na pamiatku venoval všetkým šampanské na etikete s jeho fotkou. „Dúfam, že ho budete otvárať pri majstrovských oslavách,“ povedal v šatni spoluhráčom. Pre každého z nich si pripravil miniatúrne chrániče s podpisom.

„Som z toho trochu namäkko. S Paťom som hral v jednom tíme od šestnástich rokov. Bývali sme spolu na internáte, bol som mu na svadbe. Je to legenda a dúfam, že sa raz do Plzne vráti a dohrá tu kariéru,“ rozlúčil sa so slovenským reprezentantom kanonier Plzne Michael Krmenčík.