Po Davidovi Hanckovi by sa mal stať Lukáš Haraslín druhým Slovákom, ktorý bude pôsobiť v tejto sezóne na Letnej. Stopér Dávid Hancko si v Prahe vybudoval silnú pozíciu, bol to napokon práve on, kto v sobotu večer jediným gólom rozhodol o výhre Pražanov nad Českými Budějovicami.

Lukáš Haraslín v súčasnosti pôsobí v talianskom Sassuole, kde ale pravidelne nenastupuje a zmena prostredia by mu určite prospela. Správy z Talianska hovoria o tom, že by sa malo jednať o hosťovanie s následnou opciou na trvalý prestup. Dokončenie transferu z Apeninského polostrova k našim susedom by sa malo zrealizovať v najbližších dňoch.

Bratislavský rodák zamieril do Serie A minulý rok v septembri po úspešnom pôsobení v poľskom Gdaňsku. V najvyššej talianskej súťaži si náš reprezentant pripísal celkovo 25 štartov, v ktorých zaznamenal jeden gól.

Sparta sa začala rozhliadať po posile na ľavý kraj zálohy po tom, ako na dlhé obdobie vypadol Ladislav Krejčí, ktorý prekonal pľúcnu embóliu. Šírka kádra bude v tejto sezóne pre trénera Pavla Vrbu jeden z najdôležitejších faktorov, pretože okrem boja o ligový titul sa Sparťania predstavia aj v skupinovej fáze Európskej ligy, odkiaľ bude určite cieľ postúpiť do jarných vyřadovacích súbojov.