Pohreb sa uskutoční práve v meste, v ktorom hral za miestnu Viktoriu v rokoch 2011-2014. Na trávnikoch predvádzal svoje majstrovstvo do momentu, kým mu doktori v roku 2014 nediagnostikovali ALS, ktorej bohužiaľ počas víkendu podľahol. V tomto českom meste žil s rodinou aj po nútenom ukončení kariéry a zároveň do momentu, kým veľký bojovník naposledy nevydýchol. Pravdepodobne aj v tejto súvislosti sa rodina rozhodla, že „Čiša“ pochovajú práve tam a nie doma na Slovensku.

Smútočný obrad s legendárnym hráčom, skvelým človekom, kamarátom a milujúcim manželom a otcom troch detí prebehne v piatok 3. júla o 15:30 hod vo Veľkej obradnej sieni na Ústredným cintoríne v Plzni. „Obrad bude verejný. S Mariánom Čišovským sa tak môžu prísť rozlúčiť všetci Viktoriáni,“ uviedla plzenská Viktoria na svojom webe.

Posledná rozlúčka s Mariánom Čišovským sa uskutoční v piatok v Plzni.
Posledná rozlúčka s Mariánom Čišovským sa uskutoční v piatok v Plzni.
Zdroj: archív

Verejnosť zároveň požiadali, aby rešpektovali rodinu zosnulého Čišovského. „Radi by sme však menom rodiny aj klubu poprosili všetkých prichádzajúcich ľudí, aby rešpektovali obmedzenú kapacitu obradnej siene, do ktorej budú mať prednostný vstup rodinní príslušníci a najbližší zosnulého," doplnila Plzeň vo vyhlásení.