V tejto sezóne Ligy majstrov prehrala Plzeň v 2. predkole v Holandsku s Alkmaarom, v 3. predkole EL zdolala doma dánsky SönderjyskE 3:0, no stroskotala pri snahe hrať skupinu EL. Duel rozhodla situácia hneď z úvodu, keď brankár Aleš Hruška fauloval v šestnástke a Josue penaltu premenil. Západočesi, za ktorých do súboja z lavičky náhradníkov nezasiahol slovenský stredopoliar Miroslav Káčer, už v ďalšom priebehu na súpera nič nevymysleli.

"Je to náročné, ale musíme ísť ďalej. Bol to zápas kto z koho a rozhodli mikrosituácie. Tou prvou bola penalta, na otočenie sme ale mali ešte 90 minút. Postupne sme zrýchlili hru, ale neboli tam finálne prihrávky. O penalte je zbytočné hovoriť, rozhodca si to obháji. My sme ale mali čas na zareagovanie. Cez prestávku sme si to vysvetlili a bolo to lepšie. Súper chodil do rýchlych brejkov, nám chýbal väčší pokoj, čo nás nakoniec stálo postup. Neboli sme trpezliví," zhodnotil duel Guľa.

Kouč Plzne netajil veľké sklamanie z vypadnutia: "Cítim zodpovednosť, som z toho smutný. Je to náročné, ale musíme ísť ďalej, s takýmito situáciami musíte vo futbale počítať. Možno sme mali urobiť viac, verím, že klub takáto vec posilní. Zomkne nás to a hádam zažijeme v takýchto špecifických zápasoch viac radosti."

"Rýchly gól, to je vždy úder, trochu nás to utopilo. Ale stále to bolo len na začiatku, bol pred nami celý zápas. Jednoducho sme to nezvládli," nehľadal výhovorky stredopoliar Plzne Lukáš Kalvach.