To, čo vyzeralo na pokazenú sezónu, dokázali "rudí" zachrániť ziskom MOL Cupu a po vyše šiestich rokoch opäť siahli na veľkú domácu trofej. Potvrdili súčasnú výbornú formu, keď po reštarte vyhrali deväť z jedenástich súťažných stretnutí a v lige sa posunuli na tretiu pozíciu. "Ak by mi niekto pred pol rokom povedal, že z deviateho miesta začneme takú skvelú víťaznú šnúru, vyhráme pohár a ja budem pilierom obrany, tak asi by som nevedel, ako reagovať. Teším sa ako malý chlapec," uviedol pre web svojej zastupiteľskej spoločnosti Football Service Agency (FSA) Štetina, ktorý len prednedávnom vyriešil svoju budúcnosť podpisom novej zmluvy.

Dvadsaťosemročný obranca sa odvďačil svojimi výkonmi trénerovi Václavovi Kotalovi, ktorý po svojom príchode na lavičku zaradil Štetinu do stopérskej dvojičky s krajanom Dávidom Hanckom a práve táto dvojica stojí za úspechmi tímu. Stredajšie víťazné finále v Liberci bude mať ešte dlho v pamäti. "Sme nesmierne radi, že zo zdanlivo stratenej sezóny sa nám podarilo vyťažiť maximum. Pohár sa počíta, pre klub je to prvá veľká trofej po šiestich rokoch, čo je pre Spartu naozaj dlhý čas. Pred finále sme mali rešpekt, predsa, s Libercom nemáme dlhodobo nejakú priaznivú bilanciu, navyše sa hralo na jeden zápas a u nich, čo bolo tiež zaujímavé, ale jednoducho sme to museli akceptovať. A hoci sa zápas nevyvíjal pre nás dobre, ukázali sme silu a dokázali to otočiť. Po záverečnom hvizde to bol gejzír radosti, ktorý sa skončil až niekedy nadránom," prezradil slovenský reprezentant.

e rád, že fanúšikom Sparty po dlhšom čase opäť urobili veľkú radosť: "Oni si to za vytrvalú podporu zaslúžili. Po návrate z Liberca nás tí najvernejší čakali na klubovej adrese, tak sme vyšli na balkón a tešili sa s nimi. Bolo to perfektné. Ešte máme pred sebou dva ligové zápasy s Jabloncom a Slaviou, ktoré by sme radi zvládli tak, aby sme si postrážili tretie miesto."

Štetina si užil so spoluhráčmi pohárový triumf, i keď, ako priznal, bujaré oslavy nie sú práve jeho doménou: "Zabaviť sa dokážem bez problémov, ale najradšej som, keď potom v pokoji môžem sadnúť do svojho auta a odšoférovať si ho domov."