Jankto je v tomto smere svetový unikát, ktorý vyvolal obrovský ohlas a 27- ročný futbalista teraz poskytol prvý rozhovor. V ňom prezradil aj to, kedy to oznámil rodine a priateľom, alebo čo sa zmenilo v kabíne. „Z určitého pohľadu sa mi uľavilo, vo vnútri som sa s tým bil dlhú dobu. Som rád, že môžem konečne žiť, tak ako chcem," zverejnil český Blesk to, ako opísal celú situáciu kmeňový hráč španielskeho Getafe.

„Najskôr som plánoval, že to oznámim len okoliu, ale vyplynulo to až vo verejný coming out. Pred rokom a pol som to povedal rodičom a kamarátom. Pred pár mesiacmi potom spoluhráčom v kabíne,“ prezradil nárčné momenty Jankto a pokračoval: "Spoluhráči to vzali úplne normálne, žiadna zmena v kabíne nenastala.“

Všetko samozrejme predom konzultoval s vedením pražskej Sparty. „S vedením Sparty som to samozrejme konzultoval. Musí tam byť určitá forma, aby to oznámenie bolo správne. Brian Priske, František Čupr aj Tomáš Rosický ma veľmi podporili. Klubu som veľmi vďačný," pochvaľoval si prístup slávneho českého klubu Jankto.

Samozrejme, nie všetky ohlasy boli pozitívne. „Na negatívne komentáre sa snažím nereagovať a radšej ich ani nečítať, ale nemám to nikomu za zlé. Určite počítam s tým, že si v zápasoch vypočujem poznámky, ale nebudem na to reagovať. Je mi jasné, že budem terčom pre súpera aj divákov,“ priznal záložník.

„Tým, že som prvý, tak sa to samozrejme bude riešiť, ale verím, že každý mesiac to bude lepšie a lepš
ie. Verím, že raz bude úplne jedno, akú má hráč orientáciu. Nechcem sa stať tvárou LGBT komunity. Rešpektujem ju, ale teraz sa tomu úplne venovať nechcem,“ zakončil český reprezentant.