Rovnako s hosťovaním vyprší aj možnosť opcie na kúpu Hancka. Sparta by chcela využiť a slovenského reprezentanta by rada udržala v kádri, ale opcia je nastavená nad pomery aj českého veľkoklubu. Taliani pýtajú za služby Hancka šesť miliónov eur. Ak Sparťania aj našli toľko financií, tak by bol Dávid najdrahším hráčom, ktorý prišiel do českej najvyššej súťaže. Doposiaľ najdrahším príchodom bol Nicolae Stanciu. „Opcia na Hancka je tak vysoká, že ju Sparta nebude akceptovať,“ povedal zdroj pre iSport.cz.

Hnacko, ktorý po výmene trénera v Sparte pod vedením Václava Kotala vyletel výkonnostne hore, sa pravdepodobne opäť stane hráčom Fiorentiny. V zime sa niekoľkokrát vyjadril, že je v Prahe spokojný a chcel by zostať na dlhšie. V „stovežatej“ si dokonca našiel priateľku a už niekoľko mesiacov randí s českou tenistkou Kristínou Plíškovou.

Sparťania ak do zajtra nezoženú šesť miliónov, tak o Hancka budú musieť zabojovať na prestupovom trhu. Nie sú však jedinými záujemcami o služby rodáka z Prievidze. Poškuľujú po ňom hlavne portugalská Vitória Guimaraes a grécky klub AEK Atény. Rozuzlenie prinesú však až najbližšie dva týždne.