Bývalý český reprezentant sa stal jedným z najlepších futbalových brankárov svojej generácie. Vyhral prestížnu Ligu majstrov aj Európsku ligu, má bronzovú medailu z majstrovstiev Európy. Nesmieme zabudnúť ani na štyri tituly v Premier League a 5 víťazstiev v FA cupe.

Čech po nedávnom ukončení kariéry pracuje ako poradca na športovom a technickom úseku v londýnskom tíme Chelsea, kde prežil najlepšie roky svojej bohatej kariéry. Láska k hokeju však u 37-ročného, už len bývalého futbalového gólmana zostala. Najnovšie sa navliekol do brankárskeho výstroja tímu Guildford Flames, ktorý hrá najvyššiu súťaž v Anglicku. „Kancelársku prácu si spestril hokejovým tréningom s Guildfordom, jeho obľúbeným britským tímom. S týmto klubom bol v kontakte už v roku 2013, keď ho tam pozval slovenský útočník Miloš Melicherík,“ informoval portál isport.blesk.cz.

Hokejovému výstroju Petra Čecha dominovala maska, ktorú si nechal urobiť u známeho švédskeho dizajnéra Davida Gunnarssona. Odporučil mu ho český hokejový brankár Petr Mrázek. „K Petrovi mám blízko, často si píšeme. Nedávno sa ma pýtal, kto mi strieka masku, že sa mu to veľmi páči. Skončilo to tak, že mu teraz môj kamarát David Gunnarsson vo Švédsku vyrába motív na jeho hokejovú helmu,“ uviedol ešte v marci Mrázek vo svojom blogu pre iSport.cz .

Na ľad ho to ťahalo už odmalička. Ako malý chlapec chcel byť Petr Čech (37) hokejista, no jeho rodičia si to nemohli dovoliť, tak ho dali na futbal.
Na ľad ho to ťahalo už odmalička. Ako malý chlapec chcel byť Petr Čech (37) hokejista, no jeho rodičia si to nemohli dovoliť, tak ho dali na futbal.
Zdroj: Twitter - Petr Čech

Nie je to prvýkrát, čo sa Čech predviedol ako hokejový brankár. Svoje schopnosti na ľade ukázal pred dvoma rokmi pri rozlúčkovej exhibícii Martina Havláta. Vtedy len týždeň pred ostrým štartom Premier League, kde chytal za Arsenal. Bývalý český reprezentant sa nikdy netajil k láske k tomuto športu. Hokej zbožňoval už v mladosti. „Vždy som chcel hrať hokej, vždy to bola moja prvá voľba,“ povedal pred tromi rokmi pre Arsenal TV. Doma skúšal chytať, pre zábavu si komentoval zápasy. Najbližšie mal pochopiteľne k brankárom, najmä k Haškovi.

Jeho hokejový sen však zastavila finančná stránka. „V tom čase ste museli kúpiť celú výstroj. To sme si nemohli dovoliť,“ spomínal. „Môj otec bol veľmi šikovný a vedel, že sa mi bude páčiť akýkoľvek šport. Keď mi bolo šesť a pol alebo sedem, tak ma vzal do futbalového klubu. Akonáhle som začal hrať futbal, tak som vedel, že sa mi to páči,“ dodal legendárny Petr Čech.