"Tento rok bol pravdepodobne zlomový v mojej kariére, pritom vlani by o mňa nikto neoprel ani bicykel. Prišiel som sem pôvodne na polročné hosťovanie. Mal som za sebou zranenie, pre ktoré som zvažoval koniec kariéry a Liberec mi podal pomocnú ruku. Som veľmi vďačný. Pánovi majiteľovi Karlovi, trénerom a všetkým ostatným za to, že dokázali zapracovať do tímu hráča, ktorý rok a pol nehral," povedal 24-ročný stredopoliar.

Spomínať bude predovšetkým na pôsobenie v Európskej lige: "V čase môjho príchodu bolo mužstvo na desiatom mieste a v šatni sa vôbec nehovorilo o Európe, či hornej šestke. Bolo to skôr prianie, že by bolo super, ak by sme sa tam dostali. Podarila sa nám však pekná šnúra, niekoľko víťazstiev za sebou, vyšvihli sme sa na štvrté miesto a dostali sa do pohárov. Prvý polrok bol jednoducho geniálny. Navyše sme dokázali postúpiť do skupinovej časti Európskej ligy, čo naozaj nikto nečakal. Budem na to spomínať do konca života."

Rodák z Košíc sa na návrat do Slavie Praha teší, no podľa vlastných slov by sa nebránil ani pokračovaniu v Liberci. V jeho drese nastúpil do 32 súťažných duelov, v ktorých zaznamenal dva góly.

Hromada tento rok stihol aj svadbu: