Miesto, kde sa udiala tragická udalosť v GALÉRII TU!

Slovenský reprezentačný útočník sa vo štvrtkovom kľúčovom zápase proti Rákowu presadil a jeho gól znamenal postup "zošívaných" do skupinovej fázy Európskej Konferenčnej ligy. „Viem, že je tam hore pyšný a sleduje každý moment,“ povedal kanonier po zápase.

Od tragickej udalosti ubehol takmer rok

K tragickej udalosti došlo v obci Zálesie, v šúrskom kanáli neďaleko Zelenej vody našli nehybné telo Schranzovho otca. Deň pred osudným momentom sa bicykloval so svojou známou po okolitých cyklotrasách. Po skončení spoločného výletu sa dvojica rozlúčila a odvtedy už nikomu neohlásil a nezdvíhal telefón. Záchranné zložky ráno začali s pátraním a onedlho našli na hladine plávať oblečenie a bicykel. O chvíľu nato objavili žiaľ aj nehybné telo muža , hasiči ho vytiahli na breh, ale pomôcť mu už nedokázali. Schranzov otec podľa všetkého prechádzal na bicykli po drevenom moste, z ktorého spadol do vody a utopil sa.

Viem, že je tam hore pyšný

„Od smútku mi pomáhal futbal. Pri takýchto momentoch vždy pomôže, keď prídeš na iné myšlienky,“ opisuje Ivan pre slávistický magazín Halftime. Hovorí sa, že čas je najlepší liek proti bolesti, ako sa s ňou však vyrovnal Ivan po necelom roku? „Ešte nie, bude to trvať. Učíme sa, ako s tým žiť, aj keď je to veľmi ťažké. Keď idem na ihrisko, myslím na svoju rodinu, myslím na svojho syna a vždy na otca. V duchu si hovorím, nech nám pomôže vyhrať. Nech nám držia palce, pretože viem, že to sleduje. Viem, že je tam hore pyšný a sleduje každý moment. Bol pyšný už predtým, keď som prestúpil do Slavie. Zažil aj niektoré podarené zápasy. Celý život bol šťastný a hrdý. Jediné, čo môžem robiť, je snažiť sa, aby som mu ďalej robil radosť,“ prezradil pre Halftime rodák z Bratislavy.