Hancko prišiel do Sparty Praha v lete 2019 z talianskej Fiorentiny a stal sa oporou zadných radov českého klubu. „Sparta je pre neho dôležitá a prirástla mu k srdci. Myslím, že už by nešiel do Slavie, ako sa toto občas rieši. Myslím, že sa sem bude rád vracať a v Česku zostane verný Sparte, keď bude o neho stáť,“ hovorí Kristýna Plíšková v rozhovore pre livesport.cz.

Češka však pri rozhovoroch o prestupe tlačila na inú krajinu. „Nieže by som bola z Rotterdamu smutná, ale boli tam ponuky z lepších destinácií. Pre mňa a pre tenis. Pre Dávida však toto je asi najlepšia voľba. Bola tam Mallorca, tú som chcela najviac. Bol tam turnaj, sú tam aj ďalšie menšie turnaje, kde by som chcela zase nejako začať hrať tenis, a je tam akadémia Rafu Nadala. Na to som tlačila. Boli tam aj iné ponuky, ale Dávid si stál za Feyenoordom. Asi sa nič iné neriešilo, takže mám smolu,“ vyhlásila úprimne Plíšková.

Sťahovanie jej neprekáža, ako tenistka je celý život zvyknutá na cestovanie a presúvanie sa. „Rok na jednom mieste bol pre mňa veľmi ťažký, hoci mám Prahu rada. Vonku budeme asi chvíľu sami, ale nie je to koniec sveta a občas za nami niekto príde, či už rodičia, sestra alebo kamarátky. Synček Adam je zatiaľ poslušný a dosť spí, tak zatiaľ veľmi pomoc nepotrebujem.“

Ak sa Češka vráti k tenisu, bude to mať ťažšie ako iné tenistky, ktoré majú deti. „Bude to u nás iné. Keď sú z tenistiek mamy, cestujú s nimi chlapi a sú ako rodina na turnajoch. Chlapi strážia deti a bývajú s nimi na hoteli. Dávid však s nami skoro nikde nepôjde. Každý to má nejako, sama s dieťaťom cestuje po turnajoch asi len Vika Azarenková. Asi preto sa jej vzťah s partnerom rozpadol. Ja to však skúsiť chcem,“ tvrdí Plíšková.